kynttilä

Mindis77

Mitä mahtanee tarkoittaa se että meidän kotoa poissaollessa LED-kynttilään oli valo syttynyt. Tiedän että ei todellakaan kotoa lähtiessä palanut ja itseasiassa siihen ei ole kolmeen kuukauteen kukaan koskenut. Kävimme toki katsomassa juurikin suvun vanhinta joka on huonossa kunnossa ja sillävälin oli mennyt päälle. Eihän vain tarkoita hänen pois nukkumistaan. Vai voisiko olla merkki kun olen vaikeassa tilanteessa pyytänyt apua? En ole edes uskonnollinen, mutta olisiko joku voinut avunpyynnön kuulea?

3

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huuhaata

      Ei mitään.

    • Ihmeiden oppikurssin mukaan asioilla ja havainnoilla on se merkitys jonka havaitsija sille antaa

      joten kysyjän kertomus kertomus on "huuhaan" mielestä ei mitään.

      Tällaiseen ajatukseen väistämättä liittyy että hyvin monien ihmisten mielessä on ilmiölle hyvin monenlaisia merkityksiä

      Miksi ei voisi tässä tapauksessa ajatella että valo on merkki uudenlaisen valon syttymisestä, sekä "lähtijälle" että jälkeenjääville.

      • mindis77

        Tämän kirjoittamisen jälkeen sain kuulla ikäviä uutisia, joten todellakin uskon että oli tarkoitus :/


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      200
      5029
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      132
      4964
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      11
      3888
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      121
      2007
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1751
    6. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      63
      1576
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      11
      1372
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      89
      1255
    9. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      378
      1245
    10. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1075
    Aihe