Minkälaiset ilmat alanyassa lokakuussa? lähdemme sinne 25.10.
Onko kylmä ja sataako?
minkäläinen hotelli club sider?
alanya lokakuussa!!!
6
1359
Vastaukset 6
- Lena
Ilmat vaihtelevat kovasti näin syksyllä. Päivällä saattaa olla sortsikeli, mutta illalla saa olla takki päällä. Sadetta tulee melko varmasti, joten sontikka mukaan.
- melek
Olin Alanyassa 2-9.10 ja puolet viikosta satoi vettä taivaan täydeltä sekä päivisin että iltaisin ja öisin. Että silleen.... Itelläni ei ollu pitkähihasia juurikaan mukana ja aika ankeeta oli. Eli suosittelen lämpimiä vaatteita matkalaukkuun. Ja sateenvarjo mukaan.
- Naatku
Mäkin olin viime viikolla Alanyassa, ja satoi tosiaan melkeen puolet ajasta. Ei osattu varautua siihen ja oli melkeen pelkkiä hellevaatteita mukana :( Mutta kyllä siellä aurinkokin välillä paistoi ja hellettäkin oli. Siellä tosiaan näin syksyllä sataa aika paljon, joten lämpimämpääkin vaatetta mukaan. Baareista Jamen Dean oli tosi kiva paikka, mutta myös TOSI kallis. 2 drinkkiä maksoi 19 e. Varmaankin kaupungin kalleimpia.
Paikalliset ihmiset on tosi ystävällisiä ja mukavia, mutta kauppiaisiin meni loppuviikosta vähän hermo, kun aina tullaan tyrkyttämään jotain. Mutta kun on niin kuin ei huomaiskaan, niin yleensä ne luovuttaa. Ihmiset ajelee siellä ihan miten sattuu, eikä liikennesäännöistä välitetä paljoakaan. Mutta kaikkeen tottuu yllättävän nopeesti. :) Ihana paikka oli kuitenkin ja takasin haluaisin! - keijo
Terve, ollaan kans lähdöss 25.10 Alanyaan. Mikä järjestäjä, matka-monte?? Me yövytään Iriksessä. Pitää toivoo et on hyvät ilmat, kylmä ei varmaan missään nimessä ole, mut toivottavasti ei sataisikaan! :)
- Melina
Taalla oon Alanyassa. Lamminta oli eilen pvalla 30 mutta parina kolmena iltana on satanu kaatamalla ja ukkostanut oikein kovin. İllat on viileita ja villapaita ei liene liikaa. Riippuu tietty missa viettaa aikaa esim. kaveleeko jossain satamassa vai istuu sisalla baarissa...
Hotellit kylmia! Kannattaa pyytaa lisapeite! - Kokemusta on
Hei,
itse olen ollut Alanyassa lokakuussa 2003 ja 1996, ja silloin oli todella lämmintä. Iltaisin toki hieman viileää, mutta kummallakaan kerralla ei tarvinnut edes pitkähihaista päälle.
Sää tulemaan olemaan sitä, mitä on. Mistä sitä etukäteen tietää, mutta todellakin viime vuonna lokakuussa oli illatkin lämpöisempiä kuin touko-kesäkuussa 2003.
Hauskaa matkaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta
Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on471502Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.64931Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30667- 87647
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14605- 46598
Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.56574- 7562
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu24551- 44531
- 61525
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan70520Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?47513- 37506
Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj14501Kylän tielle remonttia?
Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?13472Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.132469- 45454
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa45419Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?
Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.26409