Olisko suositella toimivaa, mieluiten ilmaista navigaattorisovellusta mikä toimisi; ei vain teoriassa vaan myös käytännössä tuolla Venäjän puolella?
Google maps ei oikein ole suostunut yhteistyöhön.
Google maps ei oikein ole suostunut yhteistyöhön.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Navigon.
Navigon näyttää kyllä asialliselta, ei liene sentään ilmainen ja on ipad/phonelle.
Onko Yandexia joku kokeillut?
Kaikkiko se pitää ilmaiseksi saada?
Ruuan, asumisen, autoilun, energian jne. hinnat Suomessa on niin kovat että kyllähän se ilmainen naviapplikaatio kelpaisi: lapsiperheen rahoille ovat päättäjät keksineet muuta käyttöä.
On Kreikkapakettia.... jne.
Pala magneettia ja paperiliitin.
Hyviä Suomenkielistettyjä paperikarttoja on kyllä ihan pikkuhintaan Venäjänpuolella myynnissä.... mutta autoillessa olisi kyllä helpottavaa ettei tarvi paperikartan kanssa suunnistella.
Varsinkin kun paikallinen liikennekulttuuri on melko "tempoileva."
Ko mie täs mieti, et pitäskö miu tunkee sil silmät suut täytee kotipiha multaa, jott tajuais pittää turpasa kii.
Kaikki venäjäfanit voivat muuttaa rajan taa ja sen jälkeen rajan voi sulkea kokonaan niinkuin neuvosto-aikana. Rikolliset saa pysyä putinin helmoissa eikä ole tervetulleita mihinkään länsimaahan ennen kuin ukrainan asiat on saatu selvitettyä. Paskanpuhujat ja valehtelijat johtaa venäjää ekä ole mitään uskottavaa politiikkaa sillä valtiolla.