Haluan koiran... C:

Tahtoo hauvan c:

Haluan koiran koska, rakastan sitä kunnsaan viedä koiran 2 tunnin lenkille :33 kipeänä tai kun sataa kaatamalla, koulutus ja ruokkiminenkin on ihanaa, minun mielestä........mutta olen 11v. :'(((

9

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poninkin haluan..

      tiedän monta likkaa jotka samassa iässä kinunneet vanhemmiltaan koiraa.marsua ovat myös halunneet kun eivät koira ole saaneet.ja jokaisessa perheessä oli samat laulut;"kyllä minä hoidan ja kyllä minä sitä ja sitä..". ja jokaisessa perheessä sama lopputulos,isät äidit keräsivät voikukkaa jne. kun likka ei ehtinyt,jaksanut,alkuinnostus oli lopahtanut..ja eivät ne likat rakastaneet marsujaan koska jokaiselle annettiin vaihtoehto että jolleivät itse hoida marsujaan niin ne annetaan pois.ja jokainen annettiin pois!! se siitä "kyllä minä hoidan" vakuutteluista,alussa se tuntuu niin ihkuu mutta jokaisella se on loppunut!!!

      • Tahtoo koiran :c

        Kaikki koirat käy... Haluun vaa päästä joka päivä koulustä suoraan koiran kanssa lenkiille, koulutukseen ja ruokintaan c:


    • Mä tunnen tytöt jotka hoitaa hienosti hamsterinsa kuten 'kinutessaan' lupasivat. Tytöt on 6 ja 8. Kyllä isompi voi mainiosti huolehtia koiran hoidon, jos on vastuullinen luonne. Tyttö kasvaa sitä mukaa kun koirakin, ja vastuu kasvaa.
      Toinen juttu sitten ajankäytön kanssa kun teinijuoksut alkaa. Mutta kiintynyt ja sitoutunut ihminen on kiintynyt ja sitoutunut ihminen.

      • Tahtoo hauvan

        Mä en ole kertaakaan vielä "kinunnut" vaan karran kaksi kävelly oskän luo ja näyttänyt muutaman koirakuvan ja sanonut että "iskä, mä aattelin että me voitais ollaa tällänen ranskanbuldoggi" iskä-" no katotaan sitten huomenna tota asiaa"


      • Tahtoo hauvan....
        Tahtoo hauvan kirjoitti:

        Mä en ole kertaakaan vielä "kinunnut" vaan karran kaksi kävelly oskän luo ja näyttänyt muutaman koirakuvan ja sanonut että "iskä, mä aattelin että me voitais ollaa tällänen ranskanbuldoggi" iskä-" no katotaan sitten huomenna tota asiaa"

        Siis tolla koiran 'kinuamisella omaksi' tarkotan että perheelle yhteinen hauveli :)


      • böööö

        itellä ollu marsuja kanssa ja pentuja myin niitää ihan hyvin hoidin viimiseen asti


    • Juu, kyllä on asia ymmärretty. Toivottavasti onnistaa!

    • 103

      Hamsteri on pikkuisen eri asia kuin koira. Se elää pari vuotta kun taas koira voi elää parikymmentä vuotta. Vasta oli eräällä foorumilla joku valittamassa, kun teini-ikäinen tytär ei enää jaksa hoitaa koiraansa. Vaikka oli vannonut ja luvannut että hoitaa loppuun asti.

    • Tietysti on. 11 on kanssa eri kun 8 ja 6.
      Vastuullisuus on synnyinnäinen ominaisuus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      68
      3071
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2467
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2106
    4. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      52
      1871
    5. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      93
      1863
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      40
      1554
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1510
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1213
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1128
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1063
    Aihe