Lukijat HUOM!

Tälle palstalle ei muuta kun asiallista keskustelua vakoiluohjelmista - ja varsinkin niiden POISTAMISESTA.
21295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vakoiluohjelmien käyttäminen omalla koneella on myös tärkeä keskustelun aihe. Itse en esimerkiksi luota Windowsin vakauteen tarpeeksi kirjoittaakseni kotioneellani työhön liittyviä tekstidokumentteja ilman kunnon keyloggeria, jonka logista voi katastrofin sattuessa löytää hukatut tekstit. Näin säästyn vuositasolla monen tunnin turhalta pakertamiselta.

Äänestä
  • Kerro lisää Keyloggerista. Mistä sen saa, miten se toimii.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


mandschurianbeat kirjoitti:

Tälle palstalle ei muuta kun asiallista keskustelua vakoiluohjelmista - ja varsinkin niiden POISTAMISESTA.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu