Rakennuskaari

Petrus

Valmistalon ostaminen harkinnassa. Onko kenelläkään kokemusta Rakennuskaari-nimisestä firmasta ?

9

933

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koiranulkoiluttaja

      Suomalainen peni 'konserni'. Rakennuskaari rakentaa ja remontoi, Taitokaari rahoittaa. Talouspuoli ilmeisesti kunnossa. Kaikki työntekijät halpatyövoimaa, vakituiset virosta, pätkätyöläiset kauempaa idästä.

    • exä

      Jos talokaupoista haaveilet, ota kirjallisena kaikki mikä mahdollista. Mikä kuuluu kauppaan, mikä ei. Lisätyöt jos on, takuut jne.

    • naapurin naapuri

      Vai latokaupat mielessä.. no, tuliko tehtyä ?
      Aika rankkaa kritiikkiä olen kuullut virman toimintatavoista..
      Oma veikkaus on, etteivät ole enää kauan mukana ainakaan uudistuotannossa,

      .

      • asiaintuntija

        Mihin veikkauksesi perustuu? Onko talouspuolella ongelmia? Ainakin laatu kohteissa näyttää hyvältä


      • Erittäin pettynyt
        asiaintuntija kirjoitti:

        Mihin veikkauksesi perustuu? Onko talouspuolella ongelmia? Ainakin laatu kohteissa näyttää hyvältä

        Älkää missään nimessä ostako kyseisen firman rakennuttamaa taloa. Me teimme sen virheen. Vuosikorjaukset kestäneet nyt 9 kk, joka kohtaa on rempattu ja ruuvailtu uusiksi useampaan otteeseen. Lopulta kun asiaa ei saada kuntoon, virhe lopulta kiistetään. Kaikki pitää olla kirjallisena, asioita muutellaan ja vääristellään. Itse työntekijät Virosta, todella mukavia ja ammattitaitoisia, johdon suhteen ei olla edes samalla planeetalla!


    • tonttejaolis

      rakennusmaata kehuvat ostavansa, ei ole edes puhelimeen vastattu eikä vastausta s-postiin antaa. Ostavatko mitään ja tuleeko myös maksu ?

    • Nec

      Jos taustalla on Taitokaari, pysy kaukana. Meillä ko. organisaatio "remppasi" ison kerrostalokohteen. Kas kummaa, kun virheitä alkoi paljastua, rakennusfirma katosi maan pinnalta, ja Taitokaari vetäytyi kaikesta vastuusta. Rakennusfirma oli Taitokaaren porukan lähipiiristä. Jäi vain paha maku suuhun.

      Taitokaaren häivyttyä kuvioista asunnot ja talot rempattiin uudelleen, ja nyt ovat kunnossa. Tekivät siis pikaisesti rahaa ja takuu oli voimassa niin kauan kuin takavalot näkyivät.

    • WeijoEspoosta

      Todella upeita taloja ainakin kyseinen yritys on tehnyt Espoon Saunaniemeen. Tälläkin hetkellä taitavat rakentaa sinne rivitaloja.

    • HandeTammelasta

      Aivan epäluotettava yritys, lupailee maat ja mannut ja mikään ei pidä. En suosittele kenellekkään koko puljua !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe

      Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido
      Maailman menoa
      113
      3570
    2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

      Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
      Maailman menoa
      31
      3069
    3. Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin

      Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t
      Ähtäri
      128
      2604
    4. Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota

      "Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain
      Maailman menoa
      199
      2027
    5. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

      Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
      Ikävä
      13
      1914
    6. Ikävä sua j-mies!

      Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
      Ikävä
      14
      1862
    7. Tykkäys ei tarkoita

      yhtään mitään!
      Ikävä
      35
      1851
    8. Tässä on sielunkumppanisi postilaatikko

      Laita postia sielunkumppanillesi 💌❤️
      Ikävä
      120
      1820
    9. Mulle riittäisi halaukset

      Ja juttelut mut sulle ei taida riittää
      Ikävä
      29
      1751
    10. Tarvitseeko

      kaivattusi suojelua?
      Tunteet
      35
      1694
    Aihe