Kaksi punaraidallista tyttökissanpentua etsivät kotia, joka ottaisi heidät molemmat koska viihtyvät niin hyvin yhdessä. Ikää on nyt 11 vkoa.Luovutetaan 12 vkon iässä. Ovat sosiaalisia,reippaita ja sisäsiistejä ,heidät on madotettu.
Myydään kaksi suloista kissanpentua hyvään kotiin
9
191
Vastaukset
- Kisukisu°
Ei riitä, pitää olla myös rokotettu.
- ja pöh
Olipa huono viesti kisukisulta.
Kuka vaatii että pitäisi rokottaakin valmiiksi? Kukin voi tehdä sen myöhemminkin. Eikös se ole vuoden ikäisenä kun pentu rokotetaan?- `´`´`´´`
ja pöh nim. Rokotukset aloitetaan 12 viikon ikäisenä,tehoste rokotus
16 viikon ikäisenä. Rokotus uusitaan 1-3 vuoden välein.
Jos kissa liikkuu ulkona rabiesrokotus on syytä olla voimassa. - ---
`´`´`´´` kirjoitti:
ja pöh nim. Rokotukset aloitetaan 12 viikon ikäisenä,tehoste rokotus
16 viikon ikäisenä. Rokotus uusitaan 1-3 vuoden välein.
Jos kissa liikkuu ulkona rabiesrokotus on syytä olla voimassa.Suomi on rabiesvapaa maa, joten hyvin pärjää ilmankin. Varsinkin jos ei Itä-Suomessa asu.
- Kisukisu°
Tottakai kissanpennut rokotetaan pienenä ennen kuin ne luovutetaan eteenpäin. Sitenhän uusi omistaja tietää onko kissa terve, kun näkee rokotuskortista mitä lääkäri on sinne maininnut.
Ei niitä pentuja lähdetä ihan niin vaan myymään tai toivottavasti kukaan ei osta, jos ei ole tietoa onko kissa edes terve jne.
- Isoäiti
Huomaa ettei kissat ole nähnytkään eläinlääkäriä, siksipä kissat pitäisi olla ilmaisia, koska niiden terveydestä ei ole mitään takeita.
- 4+08
Kissanpennuista on nykyään niin kova pula, että kannattaa pyytää ainakin 100-150€ kappaleelta. Rokotuttamaan pennun ehtii ostajakin.
- ¤¤¤¤¤¤¤
Suomi on rabiesvapaa,mutta ulkomailta tuodaan lemmikkejä esm.
Virosta ja Venäjältä.
2013 Helsingissä 14 ihmistä sai suojarokotteen rabiestartunnan
varalta. Kettuja susia ym.eläimiä liikkuu muuallakin kuin Itä-suomessa.
Intiasta tuodussa hevosessa ja Virosta tuodussa koirassa oli rabies.
Irtokissoille suositellaan voimassa olevaa rabiesrokotusta,mutta
jokainen taaplaa tyylillään, siksipä lennätän jokaisen irtokissan heti
pois jos tulevat pihalleni.
Älkää jaksako kiukutella "kissanvihaajista",katsokaa peiliin. - katin kontit!
¤¤¤¤¤¤¤ kirjoitti:
Suomi on rabiesvapaa,mutta ulkomailta tuodaan lemmikkejä esm.
Virosta ja Venäjältä.
2013 Helsingissä 14 ihmistä sai suojarokotteen rabiestartunnan
varalta. Kettuja susia ym.eläimiä liikkuu muuallakin kuin Itä-suomessa.
Intiasta tuodussa hevosessa ja Virosta tuodussa koirassa oli rabies.
Irtokissoille suositellaan voimassa olevaa rabiesrokotusta,mutta
jokainen taaplaa tyylillään, siksipä lennätän jokaisen irtokissan heti
pois jos tulevat pihalleni.
Älkää jaksako kiukutella "kissanvihaajista",katsokaa peiliin.4 08 Löytökissoja on vuosittain 20000 kpl. Eläinsuojeluyhdistykset keräävät
talteen jatkuvasti kissoja,että ei nyt vallan sukupuutosta ole kysymys, vaan
näyttäisi aivan ylituotannolta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2119785Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen494569Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1304080Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1143959- 2103723
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik433058Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL171711Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1561607Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its961558- 1151346