dual channel muistin edellytys samsung np730 läppärissä

http://forum.notebookreview.com/samsung/703480-series-7-ultra-np730u3e-np740u3e-amd-hd-8570m-optional-4g-lte-46.html

eli nyt tehtaan jälijltä muistia on 2 (soldered) 4, toimiiko dualissa?
jos lisään 4 paikalle 8, toimiiko sittenkään vai pitääkö molempien paikoiden olla yhtä suuret?
262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuskin toimii.
Yleensä ne myydään pareina.
Aina ei auta edes että ovat saman kokoiset, pitää olla samaa nopeutta.

Äänestä

Ei toimi, mutta eipä ole niin väliäkään kun ei se dual channelin tuoma hyöty niin merkittävä ole eikä läppäreillä muutenkaan niin raskaita asioita tehdä, että sillä 10% erolla olis merkitystä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muita edellytyksiä? kirjoitti:

http://forum.notebookreview.com/samsung/703480-series-7-ultra-np730u3e-np740u3e-amd-hd-8570m-optional-4g-lte-46.html

eli nyt tehtaan jälijltä muistia on 2 (soldered) 4, toimiiko dualissa?
jos lisään 4 paikalle 8, toimiiko sittenkään vai pitääkö molempien paikoiden olla yhtä suuret?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu