Nopeus kysymys.

Paljonko kevariskootterit kulkee? Iha A1 luokan. Eli ei kurittomat tai viritetyt tms.

http://www.nettimoto.com/tgb/x-motion/853527 Tuo on esimerkiksi kevariskootteri. Sen tiedoissa lukee että 120km/h. En ole ikin kuullukkaa et nii nopeet vois men kevariskode, onko totta vai feikkii?
1318
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tehokkaimpia kevariskoottereita on nestejäähdytteinen Vespa GTS 125.
Se kulkee mittarn mukaan 115 km/t, mutta mittari siinä valehtelee rutkasti eli 10 km/h.

Variaattori syö tehoa ja skootterissa on kova ilmanvastus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nopeus kirjoitti:

Paljonko kevariskootterit kulkee? Iha A1 luokan. Eli ei kurittomat tai viritetyt tms.

http://www.nettimoto.com/tgb/x-motion/853527 Tuo on esimerkiksi kevariskootteri. Sen tiedoissa lukee että 120km/h. En ole ikin kuullukkaa et nii nopeet vois men kevariskode, onko totta vai feikkii?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu