Pitäisikö nämä testit tulkita plussaksi vai negaksi? Kuukautiset nyt myöhässä melkein viikon ja testejä olen tehnyt päivittäin mutta mitään selkeää vahvaa plussaa ei ole tullut... Liuskatestit ovat näyttäneet paljon haaleampaa viivaa kuin muut testit...
http://aijaa.com/UmGl6u
(Haamu)plussa vai nega?
14
249
Vastaukset
- Olis nega
En tiedä, mutta etkös kysele tätä täällä jatkuvasti? Ehkäise!
- ...
Sinä voit pitää mielipitees ihan omana tietonas. Ketään ei kiinnosta.
- nnnnnll
Plussalta näyttää. Jos tulee viivanpaikka, siinä ei ole väriä. Eri testien viivan vahvuudet vaihtelevat, joten paras on testata vahvistumista saman merkkisillä testeillä. Verikokeilla voidaan myös seurata nouseeko hcg (tarpeeksi).
- Onhan 12/32 okei?
Taas on yhteiskunnallinen vahinko sattunut!
Vai miten se 12/32? Kait se on kunnossa?
Eihän tuosta leikistä tule muuten mitään.
- haamu täälläkin
mulla oli samanlainen tulos tänä aamuna david testiliuskassa. jäin kanssa jännittämään, tarkoittaako se nyt alkanutta raskautta. viivan pitäisi vahvistua sitä mukaa kun hormonit lisääntyy pissaan, eli muutaman päivän päästä voisi tehdä uuden, ellei menkat sitten ala jostain syystä myöhässä :) mulla siis on ollut nyt viimeisen puolen vuoden ajan tuhruvuotoa muutama päivä ennenkuin menkat on alkaneet, ja nyt viikko sitten tuhrut alkoi taas, mutta menkkoja ei kuulunutkaan. esikoisen raskaudessa 11 vuotta sitten oli kanssa tuhruvuotoa pari viikkoa ennenkuin plussasin. silloin oli kyllä kunnon viiva testissä, mutta nythän ei olekkaan sitä kahta viikkoa vielä kulunut.
- ........grjio
Ihan selkeä plussa.
- Tuhruripuli
Se tuhruvoto tulee penaslistanne ja plussan viiva samasta syystä.
Toivottavasti ette lisäänny tähän ongelmaiseen Suomeen.
- WWWB
Tuohan on selvä positiivinen. Onneksi olkoon! Siis jos toivottu raskaus kyseessä. Haamut on haaleempia. Varaat nyt ajan neuvolaan :)
- Hope2015
Kyllähän tuo ihan selkeä aamu on ja tarkoittaisi raskautta. Onnea toivotan myös jos toivottu raskaus on.
- Halvin kaikille
AI selkeä/ selvä aamuko tarkoittaa raskautta? Juokaahan sitten viinaa te joilla 12/32 ei ole kondiksessa, niin ei tule selviä aamuja vahinkoa.
- kaisaliinu
Aivan selkeä plussa!! Mulla ei oo tummempaa koskaan tullut edes :) Onnea!
- Abortin ehdit
Onnea, jos 12/32 ylittyy. Muuten. Voi passka.
- ....
Abortin ehdit kirjoitti:
Onnea, jos 12/32 ylittyy. Muuten. Voi passka.
Mites jos on 10/34 pitääkö mielestäsi minun tehdä keskeytys?
- :) onnea
.... kirjoitti:
Mites jos on 10/34 pitääkö mielestäsi minun tehdä keskeytys?
Kyllä 10/34 on toleransseissa. Onnittelut!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2792548Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3001364- 1081241
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831241Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581185Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi971178- 441042
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi71946Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22890- 33797