Elikkäs koirille tarkotettuja uimarantoja Turunläänin lähistöltä. Oisko jollain tietoa missä kannattaa uittaa? Ja tietääkö joku missä ei kannata?
Kiitos etukäteen. :)
Koirien uimarannat, Turun seudulla
7
1858
Vastaukset
- Turuust
Ruissalon Saaronniemessä on ihan koirille tarkoitettu ranta, jota on tänä vuonna parannettu tuntuvasti (ennen oli vain suurimmaksi osaksi kivistä kaislikkoa, nyt raivattu ja laajennettu).
Myös jossain päin Naantalia on joku virallinen.- Seropityttönen
Joo Ruissalon tiiän, mut missähän päin siel se koiraranta mahtaa olla. Naantalin koirarannasta oon kans kuullu, mut siitäkään sen ihmeellisempää sijaintia ole.
Seropityttönen kirjoitti:
Joo Ruissalon tiiän, mut missähän päin siel se koiraranta mahtaa olla. Naantalin koirarannasta oon kans kuullu, mut siitäkään sen ihmeellisempää sijaintia ole.
Saaroniemeen tullessa aika pian portin jälkeen lähtee hiekka tie oikelle metsän reunaan, sieltä sitten polku rantaan.
- on se vaikeaa
Googlekin keksitty.
http://tassutkartalla.fi/palvelut/saaronniemen-koirauimaranta-465- Seropityttö
Anteeks nyt vaan, mutta onko ihan pakko noin törkeästi vastata. Olen kyllä netistä katsonut, mut ajattelin jos on jotain muita paikkoja tiedossa, kuin netissä näkyy.
- huhuhuuuu
Seropityttö kirjoitti:
Anteeks nyt vaan, mutta onko ihan pakko noin törkeästi vastata. Olen kyllä netistä katsonut, mut ajattelin jos on jotain muita paikkoja tiedossa, kuin netissä näkyy.
On siis mielstäsi törkeää, jos joku ihan vaivautuu kartan laittamaan, että uimapaikalle löytäisit.
- No ei varmaan
huhuhuuuu kirjoitti:
On siis mielstäsi törkeää, jos joku ihan vaivautuu kartan laittamaan, että uimapaikalle löytäisit.
se kartta ollut se pointti törkeydestä vaan ne kommentit eli nimimerkki "on se vaikeaa" ja teksti " googlekin keksitty" loukkasivat aloittajaa. Ne jos malttaisi kirjoittaja hioa hiukan neutraalimpaan muotoon, niin aloittaja olisi luultavasti vain kiitollinen avusta.
Omalta osaltani tuumin että periaatteessa mikä tahansa oja tai lampi/rapakko, missä vaan vettä on, käy koiran uittamiseen. Omalle koiralleni ei ainakaan ole mitenkään nuukaa missä veteen menee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain607502Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232936- 1421776
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651649Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671404- 1311153
- 76849
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 52745