Meillä on 6kk ikäinen labbisneiti. Kaikki on mennyt oikein mukavasti. Aiemmin aina ollut 2 koiraa, mutta viimeinen koira oli yksin jäädessään jo niin iäkääs (15v) ettemme raaskineet häiritä sen eläkepäiviä pennun riekunnalla. Kahta pentua ei kerralla voi ottaa joten harkitsemme aikuista kaveria neitokaiselle. Nyt olisikin myytävänä 3v labukka joka asunut samassa taloudessa kääpiörotuisten kavereiden kanssa. Osaisiko joku viisaampi neuvoa uskaltaisiko pennun kaveriksi aikuisen ottaa? ajattelen lähinnä rajuja leikkejä. Ensin tietysti ajatuksena tapailla ja tutustua aikuiseen koiraan. Aiemmin teimme niin, että odotettiin kunnen ensimmäinen koira oli n. vuoden ikäinen ja sitten hankittiin sille kaveri.
Pentu ja aikuinen
labsukka
0
79
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku604626Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt352129Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti501587- 1701547
Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1621512Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.2711332Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm1961204- 2031122
- 651074
- 811069