Rikolliset poliitikot vankilaan

Elinkautinen noille rikollisille ja piste.
776
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tulee sota ensin, sitten kun se loppuu tuolla Irakin suunnalla, niin saadaan nämä tyypit tuomiolle. Se vaan täytyy kestää, että saavat täällä tehdä mitä vaan, täytyy rukoilla vaan kestävyyttä.

Äänestä

Niinkauan kuin sama meno jatkuu ovat tän maan suurimmat ongelmat: kaljan, autoverojen yms tuliaisten verotus ja tarkastelu (ei tullilla ole muuta tekemistä tai poliisilla, tapaus aarnio) Sen varmistaminen että yhdelläkään tavallisella kansalaisella ei työttömänä ole minkäänlaista oikeutta tienata yhtään ylimääräistä (Teille on maksettu liikkaa KELA) Erilaisten korttien tarkastelu ja keksiä kaikenlaisia lupia: Liikennelupa(ÄLÄ HINAA AUTOASIA TAI MITÄÄN TAVARAA ELLET MAKSA 1000e LAPPUSESTA ETTÄ ON LUPA, Ja muut yms työturvallisuus korttien ja vastaaviden pelleilyt)

Äänestä

Pääseekö sitä pakoon muuttamalla maasta? Suomalainen pakollista/kiellettyä -mentaliteetti on kyllä täällä lisähaittana, mutta Kanadassakin on vapaakauppasopimus USA:n kanssa, mikä antaa suuryrityksille sielläkin vallan yli hallitusten ja kansalaisten. Elämme maailmanlaajuisessa korporatismissa, yritysten hirmuvallassa, joka vain pahenee, kunnes me, kansalaiset, pistämme sille stopin. Minä palasin Suomeen tietämättä näistä asioista, mutta nyt olen iloinen, että olen täällä. Omalla kielellä ja omassa kulttuurissa pystyn toimimaan tehokkaammin. En todellakaan pysty tienaamaan rahaa, kuten sanoitkikn, mutta pystyn tekemään edes jotain saadakseni muutkin ajattelemaan faktoja. Esimerkiksi suosittelen katsomaan tämän pitkän mutta selkeän dokkarin: https://www.youtube.com/watch?v=s6zQO7JytzQ Se on kanadalainen, ja koskee yhtä hyvin suomalaisia. Kannattaa myös kuunnella tai lukea seuraavia, mm: Noam Chomsky, Ralph Nader, Howard Zinn, John Perkins, Chris Hedges.

Äänestä

Saunan taakse joutaisivat, ahneimat etuilisvat vielä sinne johtavassa jonossakin. Tulisi edullisemmaksi yhteiskunnalle kun elättää heitä vankilassa.

Äänestä

Jos mietitte maastamuuttoa, niin Kanada olisi yksi hyvä vaihtoehto. Katselkaapa suomalaissyntyisen, nykyisen kanadalaisen mrfixit2000:n tekemiä lukuisia videoita youtubelta :

http://www.youtube.com/user/mrfixit2000

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kolli ja killi kirjoitti:

Elinkautinen noille rikollisille ja piste.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu