Ennen palstalta saattoi löytää ihan kiinnostavia keskusteluja uutisista, yhteiskunnasta ja muusta. Nyt taas palsta on kerrassaan vastenmielinen. Sellaista ketjua ei sieltä löydykään, joka ei kääntyisi oksettavaksi rasismiksi, seksismiksi ja ihmisvihaksi. Varsinkin rotuvähemmistöistä, naisista ja homoista on kirjoittelun tyyli täysin ala-arvoinen, ja usein täyttää kansanryhmää vastaan kiihotuksen merkit. Sulkekaa koko palsta jos ette saa sitä siivottua. Vastenmielistä pohjamudissa rypemistä.
Sulkekaa Maailman Menoa
excalibur64
3
156
Vastaukset
- UHYGGY
JOO, EI´MERKKIÄKÄÄN SUPERKUUSTA, KÄVIN KATSOMASSA PIHALTA, EI PALJON KESKUSTELUN AIHETTA...
- Komppaan.
Olen havainnut saman asian, joten komppaan. Hyvät, yhteiskuntaan liittyvät viestit ovat todella harvassa. Mainitsemistasi rotuvähemmistöt kuuluvat Ryhmät- ja Maahanmuutto-palstoille, Seksi-palstoille jne., ja ihmisvihahan on kielletty aihe.
Palstalla on jo uskonnonkirjoituskielto. Nyt pitäisi saada luotsi, jos palsta säilytetään. - heti kiinni.fi
Pitäisi sulkea koko suomi24. Ei täällä näytä olevan nykyään juuri muita kuin pakkohoitoon toimitettavia spammaajia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695900Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1181395- 121231
- 1831064
- 59887