Ennen palstalta saattoi löytää ihan kiinnostavia keskusteluja uutisista, yhteiskunnasta ja muusta. Nyt taas palsta on kerrassaan vastenmielinen. Sellaista ketjua ei sieltä löydykään, joka ei kääntyisi oksettavaksi rasismiksi, seksismiksi ja ihmisvihaksi. Varsinkin rotuvähemmistöistä, naisista ja homoista on kirjoittelun tyyli täysin ala-arvoinen, ja usein täyttää kansanryhmää vastaan kiihotuksen merkit. Sulkekaa koko palsta jos ette saa sitä siivottua. Vastenmielistä pohjamudissa rypemistä.
Sulkekaa Maailman Menoa
excalibur64
3
163
Vastaukset
- UHYGGY
JOO, EI´MERKKIÄKÄÄN SUPERKUUSTA, KÄVIN KATSOMASSA PIHALTA, EI PALJON KESKUSTELUN AIHETTA...
- Komppaan.
Olen havainnut saman asian, joten komppaan. Hyvät, yhteiskuntaan liittyvät viestit ovat todella harvassa. Mainitsemistasi rotuvähemmistöt kuuluvat Ryhmät- ja Maahanmuutto-palstoille, Seksi-palstoille jne., ja ihmisvihahan on kielletty aihe.
Palstalla on jo uskonnonkirjoituskielto. Nyt pitäisi saada luotsi, jos palsta säilytetään. - heti kiinni.fi
Pitäisi sulkea koko suomi24. Ei täällä näytä olevan nykyään juuri muita kuin pakkohoitoon toimitettavia spammaajia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten601965Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211910HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53957- 73875
- 27869