Palmian metrovartiointi

Meltsin matkailja

Onko kenelläkään kokemusta tai tietoa kuinka Palmia on suoriutunut metron järjestyksenvalvonnasta? Aikamoisena asiakaspalvelu-pommina sitä markkinointiin, mutta onko totuus toinen? Mitä nyt olen matkustelun ohessa huomannut, niin osa järjestyksenvalvojista on tosi pieniä poikia, että kuinkahan mahtaa olla auktoriteetin laita?

3

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Zesbaliina

      Kolmisen kuukautta jaksoivat toimia ''asiakaspalvelu'' mielessä, nykyään toiminta ei eroa mitenkään siitä, miten Securitas toimi. Järjestyksenvalvojat istuvat kopeissaan, ja näyttäytyvät maksimissaan 5 minuuttia per tunti. Itse käytän lähes päivittäin metroa, ja erittäin harvoin olen nähnyt palmian järkkäreitä.

    • juju..

      Kieltämättä aika hiiriä rumissa vaatteissa..

    • kukin paikallaan

      No, siellä metrossa on isoa ja pientä. Iso lisää turvallisuutta ja ovat muutenkin uskottavampia, kuin ne pienet, jotka ovat sen oloisia, että tarvitsisivat itselleen lisäsuojelusta. Itse laittaisin isot sinne, missä on mahdollisia järjestyshäiriöitä ja pikkuset vaikka katsomaan valvontakameroita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joskus mietin

      miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi
      Ikävä
      28
      6407
    2. Miten reagoisit

      Jos ikäväsi kohde ottaisi yhteyttä?
      Ikävä
      88
      3834
    3. Ryöstö hyrynsalmella!

      Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313
      Hyrynsalmi
      66
      3737
    4. Mitä haluaisit sanoa

      Nyt kaivatullesi?
      Ikävä
      246
      3114
    5. Olisiko kaivattusi

      Sinulle uskollinen? Olisitko itse hänelle?
      Ikävä
      61
      2787
    6. Ihana nainen

      Suukotellaanko illalla?☺️ 🧔🏻🫶
      Ikävä
      52
      2735
    7. Sukuvikaako ?

      Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne
      Iisalmi
      32
      2590
    8. Ootko koskaan miettinyt että

      miksi kaivatullasi ei ole puolisoa?
      Ikävä
      153
      2470
    9. Huomenta ihana

      Mussu ❤️.
      Ikävä
      32
      2074
    10. Avustettu itsemurha herättää vahvoja tunteita - Laillista Sveitsissä, ei Suomessa

      Hilkka Niemi sairastaa harvinaista PLS-sairautta. Hilkan on elettävä loppuelämänsä parantumattoman sairauden kanssa, jok
      Maailman menoa
      127
      1873
    Aihe