tangokuningatar Tyyster

Hyvä Tampere!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
15835
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Aivan toivoton laulaja. Työvoitto tai antanut jotain muuta hyvää tuomareille. Ei voi uskoa että tuomarit ymmärtää tangoa paremmin kun sadattuhannet suomalaiset.

Äänestä
  • Eihän tuo nyt mitään siihen mitä kuningaskisassa tapahtui...
    Ja mielestäni Maria oli oikein hyvä... muihin verrattuna.

    Äänestä

Mitä ? Saiko Tyyster vihdoinkin tahtonsa läpi ja sai kruunun kutreilleen. Hyvä niin, vuoden kuluttua on uusilla mahdollisuutensa.

Äänestä

Piritta oli paras, mikä lie hempukka tuo tyysteri

Äänestä
  • Hiton ruma tatuointi näky olevan selässä :(
    Ja omituinen laulutyyli, alussa ei sanat kuulu ja säkeistön lopussa vasta korottaa ääntään.

    Äänestä

Tampere on sentään Tampere

Äänestä
  • Lähtöisin Lappeenrannasta on Maria, googletin.

    Äänestä

Tankoista viis, mutta voittaja on kuulemma raju Rakastaja. Tatuointi lantiossa sen kertoo.

Äänestä

hyvä oppituntu kannattaa nostaa kytintä kaakonkulmilta ni heti hommat onnsttuu ja voittoja tulee

1Äänestä
  • Siinä se jälleen nähtiin että kymijoen länsipuolella on kaikki tekeminen ryhdikkäämpää kun venäjän rajalla. Muutto Tampereelle takasi Tyysterille voiton. Täällä olisi ikuinen prinsessa.

    Äänestä

  • Mahtavia negatiivisia kommentteja oman kylän tytöstä nettipalstoilla täällä Lappeenrannassa.
    Tyttö on kuitenkin syntyjään Lpr:lainen.
    Pohojalaaset kehuu omiaan vaikka mikä oisi - karjalaiset haukkuu omiaan vaikka mikä oisi.

    Äänestä

  • Karjalainen kirjoitti:

    Mahtavia negatiivisia kommentteja oman kylän tytöstä nettipalstoilla täällä Lappeenrannassa.
    Tyttö on kuitenkin syntyjään Lpr:lainen.
    Pohojalaaset kehuu omiaan vaikka mikä oisi - karjalaiset haukkuu omiaan vaikka mikä oisi.

    Tismalleen samaa mieltä olen,kateellisia karjalaisia.Heti kun joku menestyy käydään haukkumaan tai arvostelemaan..Oltaisiin tyytyväisiä edes joskus.Eipä tuo laulaminen ihan niin helppo laji että sen osaisi jokainen tuosta vain.Kyllä siihen pitää olla lahjoja ja harjoitella...

    Äänestä

  • niin se menee. kirjoitti:

    Siinä se jälleen nähtiin että kymijoen länsipuolella on kaikki tekeminen ryhdikkäämpää kun venäjän rajalla. Muutto Tampereelle takasi Tyysterille voiton. Täällä olisi ikuinen prinsessa.

    Väärin! Kymijoen varrelta löytyy useita voittajia!

    Äänestä

Eikö tuo Tyyster ole täältäpäin kotoisin? Mitä kouluja hän täällä kävi?

Äänestä

onks ku kapannu ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nääääääääs kirjoitti:

Hyvä Tampere!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu