Hei
http://www.suomi24.fi/yhteisö/masa77vk
Kyselisin hieman tällaisesta henkilöstä, siis masa77vk ja kulkee myös muilla nimimerkeillä. Häiriköi ilmeisesti muita, valehtelee ja haukkuu törkeästi. Tänään minua pyydettiin sex-baariin tätä henkilöä seuraamaan.
Voisiko joku hieman valaista minua tässä asiassa, nyt mulla on vain parin chattailijan kertomukset tästä tyypistä...itse en nähnyt muuta kuin riitaa soliksen ja tämän masan välillä ylellä..eli sana sanaa vastaan.
sex bar
4
185
Vastaukset
Zamio,
Masa on meidän iänaikainen vakiohäirikkö jota on nessiksikin kutsuttu. Hänet tunnistaa yhdyssanavirheistä ja tietystä käyttäytymismallista. Hänellä on myös varmaan suomen ennätys rekisteröidyissä profiileissa eri nimimerkeillä.
Ystäväämme tehoaa kaikkein parhaiten vain olemalla paikalla, jatkuva hiljentäminen hyppimiseestä huolimatta, ja pusuhymiöiden mättäminen. Tämä on testattu käytännössä. Ip-bannit hän kiertää sujuvasti, ja on huoneessa sisällä yhtä aikaa usealla nimimerkillä, joten nimimerkin tappamisesta tai hänen bannaamisestaan ei ole sanottavaa hyötyä.
Muutamia hänen käyttämiään nimimerkkejä vuosien varrelta tulee mieleen. Se alkuperäinen eli nainen_etsii seksiä, parcifal, JuhisMiesSinkku, JohnDeere raktori, miPaasonen, raaka.alistaja, kunnollinen.tullimies, birgitte19 jne.
Profiilit ja chattipersoonallisuus ovat pitkäaikaisesti ja huolellisesti rakennettuja. Sitten hän vaan alkaa häiriköimään niillä. Käsittääkseni hän on ainoa, joka on aikanaan saanut suomi24:n palveluiden häirinnästä jonkinlaisen oikeudellisen seuraamuksenkin.
"nessiin" tehoaa vaan lässyttävä ymmärtäminen, ja hijlennys jota pitää valvoa jatkuvasti. Valitettavasti yhteisössämme on näitä ongelmaisiakin henkilöitä, ja me joudumme vain heidänkin kanssaan toimeen tulemaan.Läsnäolo jo yleensä tosiaan käytöstä rahoittaa, ainakin ylellä sillä tällöin hän siirtyy yleensä kaappiin ja sille emme oiken mahda muuta kuin neuvoa käyttäjiä ruksaamaan hänet.
Sama tyyppi välillä riehuu Sex Bar2 puolella. Kyllä luotsi voi toimia, jos hän saa lokeja punaiseltakin häiriköinnistä. mute on hyvä, samoin bannikin vaikka hän kiertää kaiken.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712993
- 462604
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322245- 792158
- 951966
- 321732
- 121546
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171497Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291319Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil291316