sex bar

Hei

http://www.suomi24.fi/yhteisö/masa77vk

Kyselisin hieman tällaisesta henkilöstä, siis masa77vk ja kulkee myös muilla nimimerkeillä. Häiriköi ilmeisesti muita, valehtelee ja haukkuu törkeästi. Tänään minua pyydettiin sex-baariin tätä henkilöä seuraamaan.

Voisiko joku hieman valaista minua tässä asiassa, nyt mulla on vain parin chattailijan kertomukset tästä tyypistä...itse en nähnyt muuta kuin riitaa soliksen ja tämän masan välillä ylellä..eli sana sanaa vastaan.
4330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Zamio,

Masa on meidän iänaikainen vakiohäirikkö jota on nessiksikin kutsuttu. Hänet tunnistaa yhdyssanavirheistä ja tietystä käyttäytymismallista. Hänellä on myös varmaan suomen ennätys rekisteröidyissä profiileissa eri nimimerkeillä.

Ystäväämme tehoaa kaikkein parhaiten vain olemalla paikalla, jatkuva hiljentäminen hyppimiseestä huolimatta, ja pusuhymiöiden mättäminen. Tämä on testattu käytännössä. Ip-bannit hän kiertää sujuvasti, ja on huoneessa sisällä yhtä aikaa usealla nimimerkillä, joten nimimerkin tappamisesta tai hänen bannaamisestaan ei ole sanottavaa hyötyä.

Muutamia hänen käyttämiään nimimerkkejä vuosien varrelta tulee mieleen. Se alkuperäinen eli nainen_etsii seksiä, parcifal, JuhisMiesSinkku, JohnDeere raktori, miPaasonen, raaka.alistaja, kunnollinen.tullimies, birgitte19 jne.

Profiilit ja chattipersoonallisuus ovat pitkäaikaisesti ja huolellisesti rakennettuja. Sitten hän vaan alkaa häiriköimään niillä. Käsittääkseni hän on ainoa, joka on aikanaan saanut suomi24:n palveluiden häirinnästä jonkinlaisen oikeudellisen seuraamuksenkin.

"nessiin" tehoaa vaan lässyttävä ymmärtäminen, ja hijlennys jota pitää valvoa jatkuvasti. Valitettavasti yhteisössämme on näitä ongelmaisiakin henkilöitä, ja me joudumme vain heidänkin kanssaan toimeen tulemaan.

Äänestä
  • Aloittaja

    Ai tää on se nessi.. kiitoksia infosta Piiska.

    Äänestä

Läsnäolo jo yleensä tosiaan käytöstä rahoittaa, ainakin ylellä sillä tällöin hän siirtyy yleensä kaappiin ja sille emme oiken mahda muuta kuin neuvoa käyttäjiä ruksaamaan hänet.

Äänestä

Sama tyyppi välillä riehuu Sex Bar2 puolella. Kyllä luotsi voi toimia, jos hän saa lokeja punaiseltakin häiriköinnistä. mute on hyvä, samoin bannikin vaikka hän kiertää kaiken.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


raija.ylinen kirjoitti:

Hei

http://www.suomi24.fi/yhteisö/masa77vk

Kyselisin hieman tällaisesta henkilöstä, siis masa77vk ja kulkee myös muilla nimimerkeillä. Häiriköi ilmeisesti muita, valehtelee ja haukkuu törkeästi. Tänään minua pyydettiin sex-baariin tätä henkilöä seuraamaan.

Voisiko joku hieman valaista minua tässä asiassa, nyt mulla on vain parin chattailijan kertomukset tästä tyypistä...itse en nähnyt muuta kuin riitaa soliksen ja tämän masan välillä ylellä..eli sana sanaa vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu