Hei,
Missä kajaanissa on mahdollista käyttää koiraa uimassa?
Tuntuu että jokaisessa paikassa on nykyään koirat kielletty.
Osaisikos joku auttaa. :)
Missä kajaanissa on mahdollista käyttää koiraa uimassa?
Tuntuu että jokaisessa paikassa on nykyään koirat kielletty.
Osaisikos joku auttaa. :)
Vastaukset 13
Vanhimmat
Puuilon takana armeijan venelaskupaikalla, pohja kivikkoinen joten sandaalit jalkaan itelle tai sitte pysyy itse kuivalla. Jokatapauksessa hyvä paikka uittaa koiria.
Tuolla Puuilon takana on rantaveteen kertynyt levää.
Ihan missä vaan paikassa jossa ei näy olevan muita ihmisiä. Ei se järvi mene yhdestä koirasta pilalle.
Koirista Kitiseminen ja ylipäätään kaikki valittaminen asioista on nykyään niin ärsyttävää.
Se on saatanallinen piirre nykyihmisessä, että kaikki mahdolliset tilanteet, jos vain joku saattaisi tehdä jotakin joka voisi olla vähänkään kiellettyä, siitä on päästävä valittamaan.
Asiallisista aiheista saa ja pitää mainita, mutta hakemalla haetut sanomisenpaikat tekevät ihmisestä v**un ärsyttävän...
Koiran uiminen vedessä jossa vaihtuu tuhansia kuutiota vettä minuutissa, ei oikeasti haittaa yhtään ketään. On vaan päästävä itkemään aiheesta, kun paikka siihen on. Ei voi jättää käyttämättä.
Pitäisi tulla sota, katastrofi, tai mikä tahansa tilanne, jossa ihmisten asioiden tärkeysjärjestys palaisi takaisin järkevälle tasolle.
Mistä tuonne puuilon takana olevaan venerantaan pääsee? Uusi asukas kaupungissa olen.
Itellan(Postin) kautta jos menet Kehräämöntietä,siinä muistaakseni on jokin kuljetusfirma siinä vieressä. Hoikanlampi on myös hyvä paikka käydä/käyttää uimassa,kunhan et mene sille yleiselle rannalle.Hoikanlampea kiertää "polku" sieltä löytyy paikka uida/uittaa.
Ajat Puuilolle melkein perille asti, muttet käänny p-paikalle vaan jatkat suoraan Puuilon rakennuksen vierustaa pitkin ja kun asvaltti loppuu niin
käännyt vasemmalle. Noin sadan metrin jälkeen oikealle ja sitten oletkin jo perillä siinä on useampia veneenlaskupaikkoja mistä valita.
Piippu: missä tuo hoikanlampi on? Onko prikaatilla päin. Asun tässä palokankaalla jos olisi lähellä niin olisi tosi kötevä käydä siellä? Miten pääsen hoikanlammelle.
Mahtavaa kun täältä löytyy apua tämmöselle tietämättömälle. :)
Siitä Palokankaalta lähet pyörätietä Prikaatille päin, et käänny Prikaatin risteyksessä vaan menet sessen kanssa suoraan. Kohta Hoikanlampi näkyykin oikealla alhaalla. Joku saa korjata jos meni (Ulkomuistista) väärin. Google kartalla koitin hakea niin ampuu s****nan p***a keskelle raatihuoneentoria! Muutenkin DNA p***amokkula hidastelee taas vaihteeksi niin ettei mitään rajaa, siispä anteeksi kielenkäyttö.
Hoikanlammen pohjoispäässä -taitaa olla pohjoispää- pitkospuitten jälkeen asuinalueen puolella on hyvä paikka käyttää.
Koira 123jne ehtikin jo vastata silläaikaa kun manailin hidasta nettiäni, että lammen asuinalueenpuoleinen puoli on parempi koiron uittoon. Suunistapa sinne siis!
KOrjaan edelliseen: eteläpäässä on hyvä paikka Hoikanlampea
Ooottekos tytöt jo mirrejä uittaneet tälle kesälle?