Jäi tommonen avensis 1,6 vm.2000 vaarilta perinnöks, 246 000 ajettu ja sil ollu uudest pitäen. Siisti peli. Ite en sitä tarvis kun ei oo korttii tällä opiskelija likalla, joten mitähän tosta vois pyytää jos ja kun laitan sen myyntiin. 1500 ?, onko liikaa ?.
arvo ave 2000
lh-opiskelijatar
6165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Näkemättä en osaa sanoa onko liikaa vai liian vähän.
-koska kyseessä lienee vaarin hyvin pidetty ja kevyessä ajossa ollut "silmätikku", niin yritä etsiä sukulaisista tai kaveripiiristä ostaja, niin tuttavasi saa hyvän auton edullisesti.
-ko autolla ei ole enää jäljellä kuin käyttöarvo, joka voi parhaimmillaan olla jopa yhtä hyvä kuin toisella 10te arvoisella vanhalla autolla.....
1500€ on just sopiva, mistä käyn hakemassa?
Rahat seteleinä käteen.
Itellä samanlainen , todella varma auto 304000 km. Ajettu eikä mitään ongelmia. Joten enemmänkin voit pyytää ja varmasti menee . Ainaki 2000.
KYLLÄ sillä 3000 voi pyytää Autoliikkessä pyytävät enemmänkin
Jos Avensis on varmatoiminen vielä 250 000 km jälkeen on edessäni "loistava tulevaisuus" sillä ole juuri aikeissa ostaa Avensiksen jolla ajettu vasta 70 000 km. Herää vain epäilys onko tämä ihan totta. Ainakin ranskalaisauton osalta voin sanoa että korjaamolla käydä säännöllisesti jo 120 000 km jälkeen. Berlingon kori oli kyllä luja eikä ruostunut mutta tympi kun sellaisia juttuja kuin venttiilien säätöjä piti tehdä paljon ennen 200 000 km. Samoin mittaritaulun valoja piti vaihtaa paljon. Istuinlämmitys lakkasi toimimasta ennenkuin autoa oli käytetty edes 7 vuotta.
Sullahan on lähes "kultakimpale", no voin luvata että on hyvä auto, siis näkemättä ja noiden tietojen varassa. Olet siis auton toinen omistaja?. Itselläni n.150 000 km enemmän ajettu 1.8 bensa Avensis samaa vuosikertaa ja uskallan kehua hyväksi.
Pyydä toki enemmän, plaraa edes automyynti-ilmoituksia ja huomaat että kyseisistä autoista pyydetään huomattavasti enemmän. 2500e vähintään ja ainoastaan sen vuoksi näin alakanttiin kun noin vaatimaton mylly.
Painoarvoa suuresti tuolla pitkäaikaisella omistussuhteella uudesta asti, sekä vain "sisäänajo kilometrit"- kun puhutaan Avensiksesta.