Huononluonteinen

TAAS

Juhani Seppänen taas tekee ohjelmaa suomalaisia haukkuen kuten ennenkin.
Istuu rumassa huonossa ryhdissä, naamakin kuin petolintu takaapäin. Juhani Seppänen on renttu luonteeltaan. Hän on oman kansansa petturi. TAAS.

3

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Itse onkin ainoita

      surkimuksia Suomessa, joku pultsari näyttää yhtä ryhtinsä-menettäneeltä ja lakastuneelta kuin tuo Juhani Seppänen.

    • Joo tunnusomaista hä

      nelle on: luhistunut asento , surkee, ja ivallisuus suomalaisia kohtaan, en myöskään ole ikinä tykännyt tyypistä.

    • Toinen kin

      miinusmerkkinen "ihastus" suomalaisilla on tuo kuudennet häänsä iltapäivälehden palkkioita ja kuuluisuutta saadakseen pitänyt mies.

      Ketjuja lukiessani muistin vanhan ja kokeneen vihkipapin sanat Matti Nykäsen kuudensissa häissä. Hän kertoi sanoneensa:
      "Minä en maalaa teille ruusuista tulevaisuutta, sillä elämä on täynnä taistelua ja vastoinkäymisiä, ja niiden välissä vaikeampiakin aikoja."

      Sitä kai se pappi tarkoitti, että pelkkä seksi ei nyt enää riitä, vaan joitain vastoinkäymisiäkin tulisi yrittää yhdessä sovinnossa työskennellä pois, ja taisteluahan se voittaminen vaatii.

      Mutta Matti se vain ilmoitti, että kuusi kertaa per päivä seksiä harrastetaan. Sitten kai alkaa se ulkonäön uusmuotoilu taasen.

      Hän on jäänyt vauvaksi, millainen perhe mahtoi plla?
      Onko tosi se huhu, että apukoulun on käynyt?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      37
      4162
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      242
      4002
    3. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      135
      3117
    4. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      65
      2994
    5. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      16
      2981
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      72
      2690
    7. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      98
      2443
    8. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      118
      2060
    9. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      43
      1891
    10. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      24
      1760
    Aihe