Chat-huone Vaasaan pyydettiin silmäparia

Hei!

Meille on tullut pyyntö, että luotsit kävisivät toisinaan Vaasa-huoneessa, siellä kuulemma joku kiusaa käyttäjää jooheippa ja huone muutenkin kaipaisi hieman valvovaa silmää.

Jooheippa haluaisi myös luotsiksi, mutta ei oikein tunne ketään luotsia. Meille kirjoitellessaan hän on vaikuttanut ihan mukavalta käyttäjältä, joka tuntee vain olonsa hieman voimattomaksi kiusaajansa edessä.

Voisiko joku tai jotkut ottaa asiakseen auttaa tässä tilanteessa ja varmistamaan, että jooheippa saa chattailla rauhassa?

Terveisin,

S24 Saga

1

72

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kävin äsken siellä ja meno oli ihan rauhallista.

      Pyysivät, että jos varsinkin viikonloppuisin siellä olisi luotsi paikalla koska meno on kuulemma aika päätöntä. Ilahtuivat kun lupasin olla paikalla ainakin iltaisin ja öisin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua

      Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊
      Ikävä
      92
      1413
    2. Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta

      Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi
      Maailman menoa
      184
      1380
    3. 76
      1165
    4. Oletko koskaan suuttunut jostain kaivatullesi?

      Mitä hän teki tai mitä tapahtui, mistä suutuit?
      Ikävä
      89
      1106
    5. j miehelle

      Mitä meille oikein tapahtui?
      Ikävä
      82
      971
    6. Tekis mieli tulla rakastelemaan sua nyt heti

      Heti eikä kolmastoista päivä.
      Ikävä
      81
      965
    7. Me emme...

      Näe, emmekä kuule toisiamme. Ajattelen silti sinua joka päivä💔
      Ikävä
      39
      942
    8. Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa

      Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa
      Kemijärvi
      66
      885
    9. Satonen Kelaan, on paras mies ?

      Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v
      Kansallinen Kokoomus
      61
      845
    10. Korjaamo Kiesifix

      Hei. Kävin viime viikolla tuolla korjaamolla, siistiä oli mutta yksi asia jäi mieleen!Joitakin jätkiä istui ja katseli/
      Oulainen
      5
      841
    Aihe