Mitä tapahtuu kun tekonivelet hälyttää turvatarkastukssa.? Onko teillä todistuksia tekonivelistä? Minulla hälyttää aina.
tekonivelet hälyttää
tekonivel mummo
10239
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mihin ihmeeseen tarvitaan todistuksia tuohon hommaan, Kävelet läpi, kerrot syyn, sinut tutkitaan ja toivotetaan hyvää matkaa. En ottaisi tuon vuoksi mukaan todistuksia, vaikka sellainen olisikin.
No, lonkkavikaiset on muutenkin huvittavia ;) Niinkin yksinkertainen asia, kuin viestien lähetys on ylivoimaisen vaikeaa ja menee hokemiseksi.
en ole lonkkavikainen.Sattuu olemaan kummassakin polvessa tekonivelet. Tablettini ei aina näytä lähtikö viesti. Siksi tuli kaksi.. KIITOS KUMMINKIN VASTAUKSESTA
aivovikaiset vasta hupaisaa porukka onkin..
huomaahan sen teksteistä ettei todistuksia ole!
Olen kannallasi. En minäkään tunnustaisi lonkkavikaa.
Mikä häpeä lonkkaviassa on. Voi johtua vaikka synnynnäisestä sairaudesta. On sairauksia esim reuma jossa joudutaan vaihtamaan tekoniveliä.
Otappa asiasta selvää
Voi kuinka toivon sydämestäni, että saat joskus kunnon luusairauden, ja että Suomen taloustilanne on sellainen ,ettet saakaan uutta keinoniveltä, hahhaahhaahhaahha
Pitkäaikaisylipainoisten ja muiden läskien vaivoja, erityisesti syömällä lihoneiden. Ei koske minua.
Minulla hälyttää myös joka kerta. Sanon aina että minulla on "metal in my knee" tms. ja aika nopeasti siitä jatkamaan pääsee, joskus tarkastavat vähän tarkemmin. Ei tarvitse lääkärintodistusta. Pakko vain hyväksyä se piippaus.
Huomaan että muutamat henkilöt, jotka tarvitsisivat vastauksistaan päätellen tekoaivot ovat ehtineet jo vastata asialliseen kysymykseesi. Vastausten taso paljastaa eniten vastaajasta itsestään, enemmän kuin arvaavatkaan. Nautitaan me tekonivelistä ja niiden suomasta kivuttomasta olosta. Omani sain onnettomuudesta alkaneen pahan nivelrikon takia aika nuorena, ylipainosta ei tietoakaan.
ole "luurankokorttia", jonka saat kyllä lääkäristä. Luulisin, että sen saa ihan kysymättäkin, mutta ilmeisesti ei.
Sitä kun vilauttaa tarkastuksessa niin eipä paljoa kysellä.
Hittolainen, minäkin tahon tommoiset tekonivelet, jotka hälyttää !Saaks valita, soittaako ne Mozarttia vaiko Cheekiä ja voiko operaattoria vaihtaa kun menevät äänet rikki ?;)