Onko pääkaupunkiseudun kunnallisessa hammashoidossa käytössä missään laseria, jolla avataan juurihoidon yhteydessä mutkikkaita juurikanavia, joihin ei hammaslääkäri välineillään pääse? Vai onko aina vain yksi vaihtoehto: hampaan poistaminen?
Laserin käyttö juurihoidossa
1
134
Vastaukset
- Epsoolainen aloittaj
Katselin vanhoja kyselyjä laserhoidosta eikä näytä niihin tulleen yhtään vastauksia. Kaverini kävi kunnallisessa hammahoidossa ja koska oli kierot juuret, niin ainoa vaihtoehto oli hänelle: otetaan hammas pois. Sitä hän ei halunnut, joten hän sai sukulaisiltaan lainaksi rahaa ja kanavat avattiin yksityisellä klinikalla Helsingin keskustassa. Jokaiselle juurelle eri käynti ja monta sataa lasku per kerta.
Minulla tätä mahdollisuutta ei ole, joten kyselen tätä kunnallista, että tietääkö joku, jos nyt olisi jo jossain kaupungin hammashoitolassa hankittu laser, johon voisi päästä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup634575Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1273023Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua462888Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.652237Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu4461866Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.741440- 621317
- 621233
- 2611097
- 451008