Autoileeko teidän rotikka häkissä kaltereilla vai turvavyöllä? jos häkissä mikä olis häkin ihannekoko?
autoilu
3
152
Vastaukset
- ei oo bensaa suonis
Takapenkillä turvavyössä matkaa meidän Rontti ja tykkää autoilusta. Ei me kyllä kauheesti ajella, kun kaikki aktiviteetit on kotona. Mut sunnuntaisin yleensä mennään anopin luo syömään ja Ronttia odottaa määränpäässä aina iso rusto.
Ei Rontti ole koskaan ollu häkissä, enkä oikein ymmärrä, miten se häkki sitten äkkipysäyksessä pysyy paikallaan, eikä tule edessäistuvien niskaan (olis melkoinen pommi)? Nyt vois kyllä enemmän koiran kanssa ajelevat kertoilla, miten on turvallisinta kaikille? - huppelis
Toivottavasti ne sun koiran turvavyöt on laadukkaat, kaikki ei nääs ole... mulla on häkit pakun takaosassa ja siinä ainakin on seinä välissä... :)
- 20+17
Koiran autoiluvaljaat ja -turvavyöt, joissa on muovinen klipsi, ovat roskaa. Sellainen klipsi ei pidä rotikkaa kiinni, kun se tuhansien kilojen voimalla vyöryy törmäystilanteessa.
Nahkaiset valjaat oikeilla soljilla ovat paljon turvallisemmmat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12914300Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va295934SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545495Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3014339HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.394097"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1003654Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant63582Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan223538Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan622632Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.931428