Erotiikkavälineiden esittely on hauska, mutta samalla hyödyllinen ohjelmanumero polttareihin. Ota yhteyttä, jos kiinnostaa!
Polttariohjelmaa
Kirsi
73098
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Hei Kirsi,
Ymmärsinkö oikein, että sinä järjestät kyseistä ohjelmaa? Jos näin niin antaisitko lisätietoja, että mitä maksaa, ryhmän koko ja missä on toimipaikkasi? Jos et ole etsimäni henkilö niin laittaisitko minulle mahdollisesti tietoja kyseisestä yrityksestä... jos vain löytyy.
Kiitos jo etukäteen
Cia
Lisätietoa esittelyistä:
Toimin siis tosiaan itse tuotteiden esittelijänä/myyjänä. Esittely polttareissa maksaa 50 euroa ja toivottava ryhmäkoko on 5-20 henkilöä (vain naisia tai pariskuntia). Toiminta-alueeni on Forssa 50km, mutta bensakorvausta vastaan lähden kauemmaskin.
Minuun voi ottaa yhteyttä sähköpostitse, osoite on [email protected]
Kiitoksia tiedosta Kirsi!
Valitettavasti olemme Nurmijärvellä ja matkaa olisi 97km Forssasta joten tulee varmaan kohtalaisen kalliiksi jos lähdet ajelemaan tähän suuntaan. Oikeinpaljon kiitoksia vaivannäöstäsi.
Cia
Niin, onhan tuossa sen verran enemmän matkaa, että pitäisi ottaa ylimääräistä korvausta. Mutta ei bensakorvaus olisi kuin 20 euroa eli jos teillä on isompi porukka niin se ei tule kovin kalliiksi...
Siis siitä joutuu maksamaan, että tulet mainostamaan ja myymään tuotteitasi! Aika härskiä touhua.
No, tietysti jos sinut 'tilataan' johonkin pidemmmälle, niin kai siitä kohtuulliset bensakulut voi velottaa. Mutta itse tilaisuudesta on aika härskiä velottaa. Luultavasti kohderyhmä on aika potentiaalista asiakasta, ja oliskin parempi jos sä ite maksaisit, että pääset sinnne myymään dildojas.
Olipas hölmö mielipide. Eihän palkkiota makseta siitä, että saan tulla myymään tuotteita, vaan siitä että saa asiantuntevaa esittelyä. En ole itse määritellyt esittelypalkkiota, vaan se on SinCityn määrittelemä (esittelemäni tuotteet ostan heiltä). Pelkästään esittely, jossa käyn läpi tuotteet yksitellen, kestää noin puolitoista tuntia. Eli itse asiassa korvaus siitä on hyvin pieni. Omalla toiminta-alueellani ei sen lisäksi tule edes bensakorvausta, joten saamani korvaus esittelystä on hyvin nimellinen. Maksan siitä myös veron. Jos itse haluat tehdä puolitoista tuntia ilmaista työtä, niin siitä vain!
Niin, yleensä kutsuihin osallistujat ovat paikalla juuri ostaakseen tuotteita, mutta on myös kutsuja joissa esittely on vain ohjelmanumero eikä osallistujien tarkoituksena ole ostaminen. Tästä esimerkkinä polttarit, siksipä SinCity suosittelee suurempaa esittelykorvausta polttareissa.
Minulla ei ole aikomustakaan maksaa siitä, että lähden esittelemään tuotteita. Onneksi suurin osa ihmisistä ymmärtää, ettei palveluja saa ilmaiseksi. Sinäkin joudut sen vielä jossain vaiheessa huomaamaan.
Ihanaa, että iänikuiset tupperware-kutsut voidaan nyt korvata paljon iloisemmissa merkeissä!!! Toivottavasti kauppa käy hyvin!!!