Eli minulla on taka kontissa 12" dle ja joku jbl vanha vahvistin ja lisä akku. Ongelma on sitten siinä että ensin soittimet toimi hyvin ilman mitään ongelmaa mutta siltauksen jälkeen kaapelit akulta vahvistimelle alkoi kuumua nii maan perkeleesti että missä on ongelma kaikki johdot pitäisi olla kunnossa jne kiitos avusta etukäteen
Apuja kaivattas
Apuja tarttes
6102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Lisäys vielä voiko johtua mitenkään siittä että kaapelit ei ole kovin kummoiset vaan melko ohkasta piuhaa
No itellä oli saman tyylinen onkelma kun omistin mopoauton joka oli kullitettu ja siinä oli 40" sobwuuberi, kannattee laittoo sähkö jäbän teippiä johotojen ympäri ja kannattee laittoo sähkö jäbän teippiä myäs hätävilikun pyölle ettei hätä tule, kjeh kjeh = )) = )) Jos mikään noista ei toiminna niin osota poeaka kunnon kynäniska Aadi A4 = )) Voe olla ettet siä rednekki sua mittää aikoo kun siun munas on nii pien, hanki siä elämähä vitun hikky = ))
Terevesin Tyä Miäs Arto!!!11
Ongelma on siinä, että tuottamasi melusaaste on järjetöntä. Samoin käyttäytymisesi moposi kanssa.
Paksumpaa puuhaa ni ei kuumenee ja tulee soimaan kunnolla :)
Piuhaa tarkoitin :)
Kerrotko vielä rautalangasta vääntäen että mitä ja miksi teit kun ongelma alkoi? Onko sulla sulaketta vahvistimen virtajohdossa akun välittömässä läheisyydessä?