Palm Galleria resort

Navas

Onko kyseisestä hotellista kokemuksia? Plussaa tai miinusta?

2

336

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • http://keskustelu.suomi24.fi/node/8784559#comment-0

      Syrjäinen sijainti ainakin on hyvä tiedostaa. Toisaalta sieltä on lyhyempi matka esim. takua pa:han, kuin khao lakin keskustasta. Jos tarkoitus on päivittäin käydä khao lakin keskustassa, niin matka kustannuksia kertyy jonkin verran.

      jos taksi maksaa keskustaan 300 thb, niin skootterin vuokraaminen voisi olla yksi vaihtoehto. 200- 250 thb/vrk 40thb polttoaineet. Keskustasta palatessa jo säästää. JOs lapset mukana, sitten toki taksi kätevin tapa liikkua.

      Jos ensikertaa thaimaassa, sitten en ehkä suosittele skootterilla ajamista, ellei vääränpuoleinen liikenne ole ennestään tuttu. Tosin suoraa tietähän se pääsääntöisesti on, yksi tien ylitys/kääntyminen. valtatielläkin on leveät kaistat mopoille (kevyelle liikenteelle).

      Asunut en ole ko- hotellissa, ohi olen ajellut.

    • Miinusta

      Majoituimme Palm Galleria -hotellissa neljän yön ajan viime talvena enkä voi suositella paikkaa.

      Meidän huoneemme sijoittui lähelle uima-allasta. Kulku huoneeseen meni huonokuntoisia puurappuja pitkin. Itse huone oli melko kulunut ja likainen. Siivoojat keräsivät liinavaatteet kasoihin ulos ja samat pyykit lojuivat pihalla vielä seuraavanakin päivänä. Uima-altaan vesi oli todella sameaa. Hotellin ravintola oli puolestaan todella kallis ja listan hinnat eivät pitäneet paikkaansa. Aamupala oli vaatimaton. Hotellin vieressä oli pieni kauppa ja muutama ravintola. Yksi ravintola käytti kahta pikkutyttöä sisäänheittäjinä. Lähistöllä on lisäksi muutama muu hotelli ja ranta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      27
      19807
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      76
      6800
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      28
      6466
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      99
      6215
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      43
      6079
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      104
      5977
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      63
      5385
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      45
      5110
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      60
      4440
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      50
      4040
    Aihe