Onko kyseisestä hotellista kokemuksia? Plussaa tai miinusta?
Palm Galleria resort
2
274
Vastaukset
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8784559#comment-0
Syrjäinen sijainti ainakin on hyvä tiedostaa. Toisaalta sieltä on lyhyempi matka esim. takua pa:han, kuin khao lakin keskustasta. Jos tarkoitus on päivittäin käydä khao lakin keskustassa, niin matka kustannuksia kertyy jonkin verran.
jos taksi maksaa keskustaan 300 thb, niin skootterin vuokraaminen voisi olla yksi vaihtoehto. 200- 250 thb/vrk 40thb polttoaineet. Keskustasta palatessa jo säästää. JOs lapset mukana, sitten toki taksi kätevin tapa liikkua.
Jos ensikertaa thaimaassa, sitten en ehkä suosittele skootterilla ajamista, ellei vääränpuoleinen liikenne ole ennestään tuttu. Tosin suoraa tietähän se pääsääntöisesti on, yksi tien ylitys/kääntyminen. valtatielläkin on leveät kaistat mopoille (kevyelle liikenteelle).
Asunut en ole ko- hotellissa, ohi olen ajellut.- Miinusta
Majoituimme Palm Galleria -hotellissa neljän yön ajan viime talvena enkä voi suositella paikkaa.
Meidän huoneemme sijoittui lähelle uima-allasta. Kulku huoneeseen meni huonokuntoisia puurappuja pitkin. Itse huone oli melko kulunut ja likainen. Siivoojat keräsivät liinavaatteet kasoihin ulos ja samat pyykit lojuivat pihalla vielä seuraavanakin päivänä. Uima-altaan vesi oli todella sameaa. Hotellin ravintola oli puolestaan todella kallis ja listan hinnat eivät pitäneet paikkaansa. Aamupala oli vaatimaton. Hotellin vieressä oli pieni kauppa ja muutama ravintola. Yksi ravintola käytti kahta pikkutyttöä sisäänheittäjinä. Lähistöllä on lisäksi muutama muu hotelli ja ranta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2745155- 534321
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii943645- 502729
- 201999
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua461863- 1171771
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘981511- 711095
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1491084