Palm Galleria resort

Navas

Onko kyseisestä hotellista kokemuksia? Plussaa tai miinusta?

2

274

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • http://keskustelu.suomi24.fi/node/8784559#comment-0

      Syrjäinen sijainti ainakin on hyvä tiedostaa. Toisaalta sieltä on lyhyempi matka esim. takua pa:han, kuin khao lakin keskustasta. Jos tarkoitus on päivittäin käydä khao lakin keskustassa, niin matka kustannuksia kertyy jonkin verran.

      jos taksi maksaa keskustaan 300 thb, niin skootterin vuokraaminen voisi olla yksi vaihtoehto. 200- 250 thb/vrk 40thb polttoaineet. Keskustasta palatessa jo säästää. JOs lapset mukana, sitten toki taksi kätevin tapa liikkua.

      Jos ensikertaa thaimaassa, sitten en ehkä suosittele skootterilla ajamista, ellei vääränpuoleinen liikenne ole ennestään tuttu. Tosin suoraa tietähän se pääsääntöisesti on, yksi tien ylitys/kääntyminen. valtatielläkin on leveät kaistat mopoille (kevyelle liikenteelle).

      Asunut en ole ko- hotellissa, ohi olen ajellut.

    • Miinusta

      Majoituimme Palm Galleria -hotellissa neljän yön ajan viime talvena enkä voi suositella paikkaa.

      Meidän huoneemme sijoittui lähelle uima-allasta. Kulku huoneeseen meni huonokuntoisia puurappuja pitkin. Itse huone oli melko kulunut ja likainen. Siivoojat keräsivät liinavaatteet kasoihin ulos ja samat pyykit lojuivat pihalla vielä seuraavanakin päivänä. Uima-altaan vesi oli todella sameaa. Hotellin ravintola oli puolestaan todella kallis ja listan hinnat eivät pitäneet paikkaansa. Aamupala oli vaatimaton. Hotellin vieressä oli pieni kauppa ja muutama ravintola. Yksi ravintola käytti kahta pikkutyttöä sisäänheittäjinä. Lähistöllä on lisäksi muutama muu hotelli ja ranta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      274
      5155
    2. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      53
      4321
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      94
      3645
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      50
      2729
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      20
      1999
    6. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      46
      1863
    7. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      117
      1771
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      98
      1511
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      71
      1095
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      149
      1084
    Aihe