Näkijöille

pettynytt30

Miksi mieheni pettää minua??
Parisuhteemme on muuten loistava, ei suurempia ongelmia.
Mihin tämä pettäminen oikein liittyy?
Syy on hänen päässään/ajatuksissaan, ainakin omin sanoin näin väittää..

1

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      sinä olet kovin arka. uskallan sanoa sinulle, koska kysyt, että parisuhteenne ei ole loistava, vaikka se toimiva onkin.
      sinun oman arvon tunteesi ei ole sitä luokkaa, että saisit miehesi kesytettäväksi. hän luottaa sinuun ja siihen, että sinä armahdat kaikki sivuluiskahdukset. niin kauan kuin hän tähän malliin luottaa, hän voi mennä ja pahoitella jälkeenpäin.

      miehesi haluaa tuntea itsensä vahvaksi kuin karhu. sitä hän on estradilla, mutta ei kotona. hän tarvitsee taputuksia ja jännitystä, koska hänen itsetuntonsa on heikko. hän etsii kahdenlaisia kohtaamisia naisten kanssa. joko heikkoja ja naisellisia naisia, tai sitten vahvoja itsensä perinpohjin tuntevia naisia.
      ensimmäiset saavat hänet tuntemaan itsensä vahvaksi, jälkimmäiset haastavat häntä niin, että hän kiihottuu.

      en kertoisi tällaista, jos ei kysyttäisi.
      mitä voit tehdä, on haastaa hänet elämänsä suurimpaan kilpailuun, nimeltä avioliiton ruokapöytä.
      voit esittää hänelle pari alkupalaa, mutta pääruoka tarjoillaan sinun ehdoillasi, vain sinun ehdoillasi. jälkiruoka on palkinto, mikä on vaikea saavuttaa.

      tarkoitan sitä, että sinun on asetuttava poikittain koko tässä rakennelmassa. älä riitele, mutta ole tiukka. keksi omia menoja ja unohda kertoa hänelle missä kävit.

      mutta tulevaan pitäisi myös kurkistaa:
      tulee päivä, jolloin sinä sanot jättäväsi hänet. mutta siitä alkaa sitten uusi kappale sinun kirjassasi...

      t. Keskiyö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      56
      4324
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      292
      4198
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      166
      3716
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      93
      3603
    5. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      99
      3200
    6. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      31
      2517
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      37
      1920
    8. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1813
    9. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      16
      1803
    10. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      38
      1743
    Aihe