Hei!! osaisitteko neuvoa mikä vikana kun editoin videoita ja kun yritän polttaa niitä pinnacle studiolla niin ohjelma joko kaatuu tai sitten ajaa vaan uudestaan koneelle eikä polta levylle ollenkaan, tietokoneet minulla on uusia lenovon kunnon koneita 1kk vanhoja. alkaa pikkuhiljaa ottamaan päähän ku 1/50 yrityksestä onnistuu pliis neuvokaa..
Pinnacle studio 17 videoiden poltto ongelma!!!
13
317
Vastaukset
- wrestrdtfgh
En tiedä mikä voisi olla ongelmana. Kirjoitusnopeus liian nopea ja sattuu virheitä tai joku muu. Omasta kokemuksesta... Pinnacle on ihan vammanen. Itse käytän Ashampoo Burning Studiota kaikkeen polttamiseen.
https://www.ashampoo.com/en/usd/pin/0710/Offline/Ashampoo-Burning-Studio-6
Muitankin vaihtoehtoja on
https://cdburnerxp.se/help/Data/create-video-dvd- wrestrdtfgh
Tosiaan, tajusin että ompas polttaminen jäänyt vähälle. Kaiken pystyy toistamaan joltain tikulta tai kovolta töllöstäkin.
- pinnacle of burning
- juhavielä
kokeilin ja hain patch:it windows sanoo seuraavaa sovellus ei toimi tietokoneessasi minulla on windows 8.1
- dffasf
Siinä se Lenovon laadukkuus nyt tuli esiin, ei koneella pysty polttaa levyä kun ei rahkeet riitä:)
Kannattais ostaa kunnon laadukas kone niin ei olis noita huolia.
Pinnacle on erittäin raskas ohjelma, että en yhtään ihmettele jos koneesi on kyykyssä varsinkin jos yritit polttaa teräväpiirtona.- Pinnacles.
Mikähän se laadukkaampi on kuin Lenovo, äläkä vain sano että joku Acer josta leviää taatusti näyttö ainakin ennen heti takuuajan jälkeen?
Pinnacle on nopea käyttää ja pyörii kaikilla nykyajan koneilla taatusti, asetuksethan tietysti on laitettu kohdilleen ohjelmasta ja läppäristä. - martti karvahattu
Pinnacles. kirjoitti:
Mikähän se laadukkaampi on kuin Lenovo, äläkä vain sano että joku Acer josta leviää taatusti näyttö ainakin ennen heti takuuajan jälkeen?
Pinnacle on nopea käyttää ja pyörii kaikilla nykyajan koneilla taatusti, asetuksethan tietysti on laitettu kohdilleen ohjelmasta ja läppäristä.Riippuu Lenovon mallista, halpikset siinä ei ole sen kummempia kuin muutkaan rimpulat.
- Pinnacles.
martti karvahattu kirjoitti:
Riippuu Lenovon mallista, halpikset siinä ei ole sen kummempia kuin muutkaan rimpulat.
Kyllä on, halpis Lenovotkin on laadukkaita ja aina Acereita varmempia.
- pinaco-lada
Pinnacles. kirjoitti:
Kyllä on, halpis Lenovotkin on laadukkaita ja aina Acereita varmempia.
Minulla on pari Aceria joissa on ilmeisesti kymmenen (10) vuoden takuut koska eivät ole vielä hajonneet.
- Pinnacles.
pinaco-lada kirjoitti:
Minulla on pari Aceria joissa on ilmeisesti kymmenen (10) vuoden takuut koska eivät ole vielä hajonneet.
Minulla on ollut kaksi acer monitoria ja kumpikin hajonneet, ikinä en osta Acerin laitteita.
- fsedgrhjkl
pinaco-lada kirjoitti:
Minulla on pari Aceria joissa on ilmeisesti kymmenen (10) vuoden takuut koska eivät ole vielä hajonneet.
No sitten on vanhoja Acereita. Acer oli joskus haukuttu jopa laadukkaaksi. Nyt ei ole enään kärkipään laitteita.
- feasef
Mullakin on Mersu vm 2013 ja aina jotain vikaaavikaavikaa.
- juhaviel2
heh itellä oli ennen acer joka ylikuumeni jatkuvasti vaikka putsasin säännöllisesti sen tuulettimet ja sitten lopulta meni saranan metalli rikki jolloin pistin koneen vaihtoon ja ostin tuon lenovon(kosketus näytöllä) todella hyviä koneita.
ja tuo perkl Pinnacle 17 on aivan syvältä..piti ottaa vanha pinnacle 10 käyttöön vanhalla koneella se toimii ainaki varmasti!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1774995Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,184376Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993107Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2532952Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432892- 522501
- 271919
- 221747
- 341733
- 651719