Nartun juoksun kesto

Virkistäkää muistiani: eikö ollut niin, että ensin nartulla on veristä vuotoa viikon, sitten vaaralliset päivät ja väritöntä vuotoa viikon eli juoksu kestää kaksi viikkoa?
2226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Toisilla kestää pitempää, toisilla on huomaamattomampi vuoto; yksi konsti on katsoa miten aikuinen, viriili uros käyttäytyy hajun saatuaan...

Äänestä

Yritin testata juoksuajan alkamista leikatulla uroksellamme, joka edelleenkin pyrkii astumaan juoksuisia, mutta pikkuneidin kipakka kielto vei sen nuuhkimishalut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ankrieli kirjoitti:

Virkistäkää muistiani: eikö ollut niin, että ensin nartulla on veristä vuotoa viikon, sitten vaaralliset päivät ja väritöntä vuotoa viikon eli juoksu kestää kaksi viikkoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu