Markkina humua

Tosi kiva ku siellä ny tangokuniinkaalliset. eipä normi ihmiset duudsonia kaipaile eikä haikaile.
15487
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Leif on kyllä nähtävä livenä, on niin hyvä julkisuuskuva että ihan pitää itse omin silmin nähdä ja kuulla voiko olla tottakaan.

Äänestä

Stunt freaks tiimin laisia
näytöksiä melkein normaalit ihmiset kaipaa.

Sen jälkeen juhla-ateria eli pyttipannu ja yksi olut humalan hakuisesti.

Muistakaa ihmiset juoda paljon siellä markkina pubissa
ettei tule neste vajautta lämmintä keliä kun on luvattu.

Äänestä

Minä pysyn kaukana jonninjoutavista rihkamakauppiaista.

Äänestä

Onko tiedossa myös markkinaraon takomista?

Äänestä

Uskotaan et markkinarakoakin takomoon asti?? ei paha.

Äänestä

Leif ja katri -helena eivät osaa laulaa lainkaan ,huutavat vain.mikkiinsä.

Äänestä

Kuka viddu menee jonnekin markkinoille:) Miettikää nyt järjellä:)

Äänestä
  • markkinat ok .esiintyjät ok ja mp shov toimii.

    -Markkina bub kallis mesta 6 euroa muki ku muki.kassakuitteja ei saannut? karu mesta ja kusi ja pee haisi .ja bändit soittivat ala-arvoista musaa liian kovalla volyymilla. bub pohjanoteeraus. ei kiitos!! sama henkilökunta vuosdesta toiseen huseraa .

    Äänestä

Ravintoloiden bub omistajat ja esimiesten valvottavta .että asiakkaat saavta ostoksistaan oikean ja REHELLISEN kuitin. jos ei näin ole saattaa olla harmaata taloutta ja vilppiäkin kyseessä.

Äänestä

harmaata taloutta ja rikollisuutta ei saa ,eikä kannata suosia millään muotoon.rehellisyys kunniaan.

Äänestä

Perkule jos entisten nuorten bileissä yhtä huonoa ja ala-arvoista musiikkia ku markkinabub alueella? tosiaankin tuplasuojaus EARIT ja Kunnon kuulokkeet tarvitaan.

Äänestä

Onkohan muuten laillista maksaa palkkaa "talkoista" alkoholilipukkeilla?

Äänestä
  • Käykö kateeksi? Olisit mennyt talkoisiin. Et tainnut jaksaa gambina päissään lähteä.

    Äänestä

  • No onpas tehokasta talkoo palkkaa??

    Äänestä

eikös se olisi harmaaseen talouteen sotkeutumista jos tekisi työtä palkkaa vastaan ilmoittamatta siitä verottajalle,,,ei se työllisyys parane talkoita tekemällä,,,vai paraneeko jonkun mielestä,,,kuutamourakoitsijat syö meidän veroja maksavien leipää ja lihottavat porvareitten lompakkoa kun porvarit voivat vähentää verotuksessa kaiken lomareissuja myöten,,,miettikääpä sitä muutkin kateelliset,,,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Leif ja raineri kirjoitti:

Tosi kiva ku siellä ny tangokuniinkaalliset. eipä normi ihmiset duudsonia kaipaile eikä haikaile.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu