Osaisiko kukaan sanoa, mistä löytäisin lentokenttäbussin pysäkkien paikat netistä?
En löytänyt linjakarttaa mistään.
Pitäisi jäädä pois keskustassa lähellä hotelli Vendomea.
N.n lentokenttäbussin pysäkit
11
1372
Vastaukset
- 11+17
http://www.languedoc-holiday-guide.com/nice/buses.php
Tuossakaan ei kyllä ole kartaa, mutta ehkäpä menisin sinuna tuolla 98:lla linja-autoasemalle asti. Siitä ei ole hirmu pitkä matka hotellille, jos ja kun on pyörillä kulkeva matkalaukku. - Bleuetrouge
Merci pour votre réponse ;o) Kiitos, tsekkaan tuon!
- Bleuetrouge
Kysynpä vielä: Muistaako kukaan, onko busseissa sisällä diginäytöt, joihin ilmestyy kulloisenkin pysäkin nimi ennen sille saapumista?
- 11+17
En valitettavasti muista, mutta sellainen mielikuva on jäänyt, että busseilla kulkeminen oli Nizzan ensikertalaisellekin helppoa. Voisin siis ajatella, että näytöt tai ainakin kuulutukset olivat.
- Bleuetrouge
Kiitos, kiva tietää :o)
- Lolabel
Tässä pysäkit nimellä. Toivottavasti linkki aukeaa.
Tässä siis numero 98 joka menee satamaan päin
http://www.lignesdazur.com/ftp/lignes_FR/ligne 98 ITL (au 15 07 14) Francais Anglais.pdf
Helppo kulkea, aina ei ole näyttöä mutta yleensä on bussissa pysäkkikartta ja kun pysäkeillä on nimet niin pysyy helposti kartalla.
Tässä on 99 joka menee rautatieasemalle.
http://www.lignesdazur.com/horaires_ligne/?rub_code=6&part_id=&lign_id=1061&sens=1&pa_id=&laDate=11/08/2014&lHeure=10- Lolabel
Ja vielä maininta että bussin päätepysäkki on Terminaali 1 eli bussi lähteeterminaalistä 1 ja palaa terminaaliin yksi eli jos on menossa ykköseen niin ei kannata hämääntyä kun se käy kakkosessa ensin.
- Niinseonkatos
Kakkonen onkin usein ykkönen.
- Nicoise
Juuri Nizzasta palanneena, busseissa on digitaalinäytöt sekä seuraavan pysäkin kuulutus ensin ranskaksi ja sitten englanniksi. Kentokenttäbussi 98 maksaa 6e per suunta. Jos jaksaa kävellä, niin bussilla no. 200 maksaa 1.50e. Pysäkki l'aeroport. Bussin 200 oysäkki lähellä terminaalia 1.
- Hyatt
Kai sitä voi myös googlemaps seurata matkan ajan bussin kulkua ja hypätä lähimmällä hotellin pysäkillä pois.
- Bienvenue
Soita sinne hotelliin ja ilmoita tulostasi. Hotel Vendomella on varmaan ilmainen "airport shuttle". Näille busseille on yhteinen asema. Portin numeron saa kysymällä hotellista tai sitten vaan informaatiosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2928566Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat725191Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2894579SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden633179Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä22637Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42012Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr61903- 1121892
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja401793Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.01760