Mikäs helikopteri pörräsi tänään kylillä
edestakaisin
ja karsee meteli ?
hulikupteri
4
346
Vastaukset 4
- airpicture
Ilmakuvia ottivat. Syksyllä firman äijä tuppaa kotiisi puali 9 maissa ehtoolla, levittää valokuvat lattialle ja tuputtaa kuvaa edulliseen 1000 euroo alkaen hintaan.
- nnxbxbxnnxbxnxlfkf
Minä tein tuollaiselle kerran kiusaa. Mihin vaan puolelle taloa kopteri menikin, minä menin myös. Eivät saa kuvata aidatulla piha-alueella oleskelevia ihmisiä ja tietävät sen itsekin. Nyt jäin sitten kyllä vaille halpaa ilmakuvaa, buahaha.
Mutta kyllä ne joka puolella taloa kierteli ennen kuin jatkoivat seuraavan uhrin luo. Aika epätoivoista rahan ansaintaa tuokin. Miksi niitä joku ostaa kun kansalaisen karttapaikalta saa ilmakuvan pihastaan ilmaiseksi? Jos nyt tarkemman haluaa, ainahan sitä voi puuhun kiivetä ottamaan itse:) - ykä
se jäljitti sitä uutta kaivinkone YRITTÄJÄÄ joka kulkee täällä kylällä ja näyttelee uutta morsiantaan, kun jäi vasta kesällä leskeksi.
- Taikuri tulossa
Helikopteri lentää, siinä taikuri saapuu näyttää ilmaiseksi filmejä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???602639- 1171368
- 1361176
- 771104
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk891023Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku21929Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä27818- 123810
- 33744
Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19685