Kuka myy Uzi-konepistooleja Hartolassa ?

Village town ?

Poliisin toimipisteen lakkauttamisen jälkeen. Vaikka virkarikollisia olivatkin nekin osin... Hartola on menossa valtion toimin hyvään suuntaan... rätä-tätä-rätä....

9

385

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Reserviläinen

      Oli poliiseja taikka ei Hartolassa tai jollain muulla paikkakunnalla, niin luvattomia aseita on kaupan. Aina on ollut nämä markkinat.
      Toki poliisi saisi olla lähempänä ja valvontaa entiseen tapaan. Nythän poliisia saa odottaa, jos heitä johonkin tarvitsee.

    • Ulos Hartolasta

      Hartolaan muuttaneet vieraskieliset ns.siirtotyöläiset ovat tuoneet mukanaan joukoittain ongelmia samoin Lahdesta ja muualta saapuneet huumehörhöt.Kuntamme on puhdistettava ja saatava kunnastamme
      elinkelpoinen mallikunta sellainen kuin se joskus on ollut.
      Kuppilat kiinni ja kaikenlainen ilkivalta saatava santkioitavaksi.Tavallisen kuntalaisen silmin liikkuminen varsinkin illalla on riskialtista känniääliöitten sekä mopokaahareitten takia.Poliiseja Hartolaan epäviralliset kodinturvajoukot on jo perustettu.

      • kirppu-

        Kyllä Hartolassa kunnon miehiä ja aseita riittää, kytät on vaan ainoa rikollinen /lakiaomasta mielestään edustava parempiosaisten joukko. Kumpi on oikeastaan suurempi ongelma; kytät vai rikolliset ?


      • Matti V
        kirppu- kirjoitti:

        Kyllä Hartolassa kunnon miehiä ja aseita riittää, kytät on vaan ainoa rikollinen /lakiaomasta mielestään edustava parempiosaisten joukko. Kumpi on oikeastaan suurempi ongelma; kytät vai rikolliset ?

        Juuri näin. Poliisi suojelee nykyään enimmäkseen vain niin sanottua kansakunnan kermaa. Syy ei ole poliisin vaan tämän kerman aikaansaaman poliisien resussien alasajon. Nämä silmäätekevät taas pitävät huolen että heitä on palveltava joten tavallisten kansalaisten suojelimiseen jää siis vain vähemmän aikaa.

        Antaisivat tavallisille kansalaisille luvan puolustaa itseään vaikka asein vainoamisen sijaan niin voisi itse suojella perhettään pelkäämättä että joutuu itsepuolustuksesta syytteeseen.


    • Aktivisti 89.v.

      Ryssät ulos Kuningaskunnasta

    • pussymachines

      "Kuka myy Uzi-konepistooleja Hartolassa ?"
      Oletko ostamassa vai myymässä ?

    • sepi366

      Lukekaa uutiset tarkemmin.Uzi-konepistooli löytyi tuskin Hartolaisen hallusta!!!

    • mökkiläinen

      Ostin tollasen Uzin, kiva vähän päräytellä sorakuopalla menemään. Hintakaan ei ollut paha.

      • kyttääjä

        Ilmoitettu poliisille, ip-osoite jo tiedossa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      82
      4727
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      184
      2043
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      132
      1742
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      174
      1363
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1231
    6. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1076
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      973
    8. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      52
      946
    9. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      16
      937
    10. Hyvää huomenta!

      Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as
      Ikävä
      78
      912
    Aihe