RKP-palsta on taas estetty!

Svekokratia!

Taas kerran RKP-palsta on ainoana puolue-palstana kiinni!

Onko kyseessä svekohakkerit vai onko Suomi24 mukana keskustelun estämisessä?

Kas siinäpä kysymys!

4

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niin?

      Kielipolitiikka-palsta lopetettiin svekotahojen vaatimuksesta taannoin. Siksi on helppo uskoa, että foorumi itse on mukana kielikeskustelun sensuroinnissa.

    • Svekokratia!

      Suomi24, teidät myytiin Venäjälle ja heti alkoi sen-suuri. MuroBBS:sä olette jo naurun kohde kauppojenne takia.

      • Yandex rulaa

        Neukkumeininkiä

        Vieläkö joku väittää uutista vitsiksi? Olisi kuin Putinin koottuja selityksiä.

        Mutta joskus Putiniltakin lipsuu. Kuten nytkin malesialaiskoneen alas ampumisessa. Tuli vahingossa myöntäneeksi venäläisten se tehneen.


      • Höpö höpö
        Yandex rulaa kirjoitti:

        Neukkumeininkiä

        Vieläkö joku väittää uutista vitsiksi? Olisi kuin Putinin koottuja selityksiä.

        Mutta joskus Putiniltakin lipsuu. Kuten nytkin malesialaiskoneen alas ampumisessa. Tuli vahingossa myöntäneeksi venäläisten se tehneen.

        Sopinee tähänkin:

        Onko oikeasti enään mitään väliä, näyttäisi olevan käytännössä nyt jo kaikki suomi24:n palstat, ainakin asiapalstat hullujen ja häiriköitten sotkemia, Yleistä politiikasta palsta meni aktiivisen salaliittotoreetikon sekoiluun, taisi olla viimeinen asiapalsta vailla kajahtaneita, vai onko jollain esittää jotain muuta palstaa jossa näitä sekopäitä ei ole?

        Ylläpidolle sen verran, että moderointinne ei oikein toimi, minkä varmaan itsekin tiesitte, en kuitenkaan kaipaa ohjelmallista ns. konemoderointia, joka poistaa häiriköiden pyynnöstä myös asiaviestit.

        Taisi käydä niin, että ruotsalainen Eniro vedätti Alleria pahasti ja myi roskan Allerille, Eniron väki tajusi, että suuri osa suomalaista on aivan liian tyhmiä avoimien palstojen keskusteluihin. Eniro tyytyväisenä pyörittää edelleen ruotsalaista asiallista suomi24:ää vastaavaa Passagenia naapurimaassa, pääsi eroon tästä sekopääfoorumista.

        Ehkä omistjien pitäisi yrittää myydä tämä rytö vaikka sille Yandexille josta se sekopäinen salaliittohörhö palstoilla mouhoo, ehkä heillä olisi riittävästi väkeä moderointiin ja ylläpitoon.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä

      Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh
      Maailman menoa
      80
      4196
    2. Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?

      Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli
      Sinkut
      89
      3431
    3. Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt

      Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit
      Maailman menoa
      120
      3251
    4. Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?

      Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.
      Maailman menoa
      86
      3194
    5. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      101
      3062
    6. Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä

      Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi
      Kaste
      41
      2704
    7. Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla

      Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise
      Maailman menoa
      273
      2673
    8. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      83
      2502
    9. Miten Yxäri iskettiin?

      Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j
      Sinkut
      218
      2474
    10. Rakkaalle J miehelle.

      Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.
      Ikävä
      95
      2408
    Aihe