Käytin koneella Download Accelerator Plus (DAP) ohjelmaa. Poistin kyllä sen mutta nyt Spybot löytää aina ja aina vaan niitä mainoksia tms.
Eli...kuinka noista mahtaa päästä eroon?
Ne on Spybotin mukaan rekisteriavaimia.
Eli...kuinka noista mahtaa päästä eroon?
Ne on Spybotin mukaan rekisteriavaimia.
Vastaukset 3
Vanhimmat
*käynnistä
*suorita
*kirjoita riville REGEDIT
Olet rekisteri-editorissa ja eikun muokkaamaan..
Tällä ohjeella saat sen rippeetkin poistettua:
Rekisteristä varmuudeksi ottaa myös varmuuskopio niin saa palautettua hyvin helposti kaikki ennalleen jos sattuu möhlimään jotain.
Rekisterin kopion ottaminen:
>Käynnistä
>Suorita, kirjoita regedit
>Ok
>Tiedosto
>Vie
>varmista jotta tallennuspaikkana lukee TYÖPÖYTÄ ja kirjota alas TIEDOSTO-nimi kohtaan Rekisteri
>Tallenna
Nyt työpöydällä on Rekisteri-niminen kuvake ja sitä kun klikkaa vasemmalla korvalla ja klikkaa>Kyllä, niin palauttaa rekisterin kaikki tiedostot ennalleen.
Näin saat poistettua:
>Käynnistä
>Suorita
>kirjoita siihen ,REGEDIT
>OK
>vedä pystypalkki ylös ja klikkaile Kaikki miinusmerkit (jos eivät ole jo valmiiksi plussana) kaikkien edestä plussaksi, paitsi -OMA TIETOKONE ja klikkaa sitten vasemmalla korvalla OMA TIETOKONE-sana siniseksi.
>Muokkaa
>Etsi
kirjoita sen ohjelman tms. nimi jonka haluat poistaa (esim. sex.exe tai tms.) ohjelman nimi tms. jonka haluat poistaa.
>Etsi seuraava
>ja poista vasemmalta sinisenä näkyvät kansiot ja oikealta avaimet joissa tuo nimi selkeästi löytyy , DELETE ja OK
>painase F3 näppäintä haku jatkuu ja voit taas poistaa hakusanalla löytyvät.
>painase F3 ja taas haku jatkuu, poista taas hakusanalla löytyneet,
toista haku F3:sta painaen niin monta kertaa kunnes tulee ilmoitus haku päättynyt.
No nyt lähti nekin pois häiriköimästä. Todella paljon kiitoksia. Ohjeet oli erittäin hyvät ja selkeät. Erittäin hauska huomata että tavallinen tossunkuluttaja saa tätä kautta avun.