Iso beige divaanisohva (olisiko mokkakangasta?). Maksoi Suomi-soffasta kokonaiset 1600€, siskoni ostama vuonna 2008-2009.
Vahvaa kangasta, divaanin puolta pystyy todella helposti vaihtamaan ja kankaat ovat irroitettavat. Todella leveät käsinojat. Myydään uuden sohvan vuoksi.
Miinukset sohvassa ovat nämä:
Sohvassa on reikiä tupakantumpeista (alun alkaen tosiaan siskoni sohva. Älytöntä käytöstä, kun on huippukallis sohva..). Näkyviä on noin 3-4 kappaletta. Ne tosin sijaitsevat kaikki istuintyynyjen kankaissa, eikä selkä- tai käsinojissa. Hieman pinttynyttä likaa käsinojissa (muut kankaat tulleet aika puhtaiksi pesussa). Toisen käsinojan yläosassa eli kankaan alla oleva kovalevy (vai mitä heikkoa materiaalia se nyt on) on hajonnut. Tämä ei näy ulkoisesti ollenkaan, ja sen päälle voi edelleen hyvin laittaa tavaroita, mutta sen päällä ei voi istua (ei olisi pitänyt istua ennenkään).
Itselläni on ollut ko. sohva käytössä 3-4 vuotta, enkä kyllä välittänyt noista pienistä puutteista, ja sai luvan kelvata sellaisenaan, ja hyvin kelpasikin! Sohva on oikeasti iso ja mukava ja voisi olla vielä helposti satojen eurojen sohva ilman noita puutteita.
Sohvan leveys käsinojineen on 310 cm. Sohvasta saa kuljetusta varten käsinojat ruuvattua pois. Tätä sohvaa saa tuskin yksin kannettua, joten voin tulla kantoavuksi (ainakin tässä päässä). Koska monella tulee olemaan vaikeaa saada tällainen sohva kuljetettua (vaatii tietty vähintään pakun), voin ehkä myös kuljettaa pk-seudulle korvausta vastaan (kuorma-autolla), mutta mieluiten kuljetuksesta vastaa tuleva omistaja.
Ajan itse eräälle huonekaluliikkeelle kotiinkuljetuksia ja inhottaa nähdä kun tässä kulutusyhteiskunnassa heitetään kalliita sohvia ym. suoraan Ämmässuolle, kun joillain ei sitten ole mitään omaisuutta. Taitaa monilla ihmisillä olla liikaa rahaa nykyään. Tämän takia olisin iloinen, jos joku saisi tästä kivan sohvan itselleen, vaikka en sitten hyötyisikään rahallisesti tästä juurikaan. Tämän takia ei ole hintavarausta, ja jos joku sen halvalla saa itselleen, hyvä niin. Tosiaan 1600 € (!) maksettiin tästä viisi vuotta sitten. Periaatesyistä en suostu heittämään tätä pois, ja vaikka kunnoksi nyt laitoin tuon "tyydyttävän", on tämä kuitenkin ihan ok-sohva, vaikka minua puolueellisena voitaisiin pitääkin.
Hinta: 100
Yhteystiedot: Patrik Sandberg, [email protected]
O: 1600 € iso divaanisohva Suomi-Soffasta.
Sohvaonnytmyynnissä
1
187
Vastaukset
- Sohvaonnytmyynnissä
Se "rikkinäinen" käsinoja on kuvassa se, joka on lähempänä. Myös tuo mokkakangashan aiheuttaa hieman eri nyansseja, kuten kuvasta näkee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614378KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1493165Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482482Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?502407- 982065
- 241883
- 301616
- 231612
- 1541451
- 341253