Bokserit ovat kertakaikkiaan valloittavia persoonallisuuksia. Bokseri on äärimmäisen energinen, aktiivinen ja tarkkaavainen. Oma bokserimme oli todella sosiaalinen, aina menossa mukana, ei viihtynyt yksikseen. Koira teki pentuna aika paljon pahojaan, mutta rahoittui vanhemmiten. Tämä lienee tuttua muillekin omistajille?
Vastaukset 10
- bokseri
Bokseri on aivan ihana, valitettavasti minulla ei enää ole omaa bokseria! =o(
- Jurrma
taitaa olla luonteeltaan niitä iloisimpia...mutta urokset osaa myös olla tarpeettoman räyhäköitä...
-saa kyllä aina melkein kaikilta suupielet ylöspäin... - sparkling
Jurrma kirjoitti:
taitaa olla luonteeltaan niitä iloisimpia...mutta urokset osaa myös olla tarpeettoman räyhäköitä...
-saa kyllä aina melkein kaikilta suupielet ylöspäin...tutuilla oli tyttö puoleinen poxeri olipahan aiiivvaann vallottava:)vilkas kun mikä ja kiltti vaikka hieman vilperi.
- ukko
sparkling kirjoitti:
tutuilla oli tyttö puoleinen poxeri olipahan aiiivvaann vallottava:)vilkas kun mikä ja kiltti vaikka hieman vilperi.
Onhan noilla bokseri pojilla usein vähän tuota isottelua verissä mutta kyllä niiltä järkeekin löytyy. Itellä iso bokseri ukko, isotteleehanse muille mutta aina on pentujen ja narttujen seurassa ollu herrasmies ja vaikka ikää on niin koskaan ei tapellut ole. Usein tuo rähinä saattaa säikäyttää mut usein se loppuu kun vapaasti pääsee tutustuun.
- ....
...Tulee ihan vedet silmiin kun luen teidän juttujanne! Ei sillä että koirani olisi kuollut tms. vaan siksi että Bokseri on niin mahtava koira ettei moni tiedäkään...ihan sydän pakahtuu kun edes ajattelen sitä tuhisijaa kotona!!!!
- man-legally
onhan se nätti rotu
- man-legally
suosikkikoirani numero 7
- man-legally
man-legally kirjoitti:
suosikkikoirani numero 7
ja on ollut jo pitkään sellainen.
- man-legally
olen samaa mieltä..
- Niskavuori
Onhan tuo 7-vuotias (12.03)tummatiikeribokserini ihana, mutta onko teidän boksuilla samoja tapaja? Nimittäin, ensinnäkin Hetan syönnin jälkeen joudun pyyhkimään se suun, sillä muuten kuola ja ruoka on sohvanreunassa tai jossain muussa ikävässä paikassa :) Entä haukkuuko teidänkin boksut? No Heta onneks haukkuu vaan sillon kun sen kans pelleilee, mutta ei kyllä toisille koirille hauku, murisee ja örisee kylläkin :) Justiin on Hetalla juoksut menossa ja saadaan takuta pöksyjen kanssa, jotka se repii päältää yöllä tai ollessaan yksin kotona....että luonnetta ainakin löytyy, nimittäin itsepäisyyttä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061271
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94898Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31804- 66693
- 32635
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93632S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18568
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43533- 10476