Mitenkä saa onnistumaan Lumiassa Karttojen latauksen SD-kortille ? Itsellä asetuksissa laitettu kaikki latautumaan kortille, mutta ainakin uusien karttojen lataus menee kuitenkin vaan puhelimeen.
WindowsPhone 8.1
karttojen lataus ?
9145
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Asetukset>tallennusseuranta>uusien latausten tallennussijainti>sd-kortti
ihan alimmaisena tuo uusien latausten tallennussijainti
Niinpä, SD-kortti valittuna kaikissa kohdissa. mutta puhelimen muistiin vaan menee kartat :/
Jep olin itsekin vähän yössä tässä kun tuo wp8 sekottaa päätäni vieläkin,eli - Lumian tallennustilan tiedot - sovelluksesta joka löytyy sovellus valikosta eikä asetusvalikosta niinkuin mietin ensin, voit muuttaa karttojen tallennussijainnin.Tuon saa kaupasta jos ei ole puhelimessa.
Hei taas !
Tallennusseuranta löytyy sekä asetuksista että sovellusvalikosta. Mutta karttoja ei vaan saa SD-kortille. Vai onnistuuko sinulla ?
No hei! Tuo Lumian tallennustilan tiedot sovellus jolla siis onnistuu karttojen tallennus sd kortille on ihan eri sovellus kuin Tallennusseuranta sovellus,voin antaa linkin kohta kuhan ensin herään ja avaan läppärin.
Kun unissaan kirjoittaa.
No juu ei tuo kovin yleistä ole meikäläisellä mutta jostain syystä tänä aamuna onnistu.
Hei ! Löysinkin jo k.o. sovelluksen itse. Kiitos kuitenkin vinkistä :)
Lumiat ovat mahtavia vehkeitä, varsinkin 8.1 päivityksen jälkeen...kaikkea on mitä normaali aikuinen puhelimelta tarviikin.