Kirjahyllyni on vaaleaa sävyä ja haluaisin siitä tumman sävyisen.
Olen kuullut, että hylly pitäisi hioa moneen kertaan, ennenkuin sen maalaa.
Voinko mitenkään päästä helpommalla hiomatta kirjahyllyä, esim. lakata sen, spraymaalilla yms..?
Iso kiitos jos voit auttaa.
Kirjahylly
Tohelo
1
142
Vastaukset
- tipinä
Ei tarvitsevälttämättä hioa moneen kertaan jos satsaa pohjamaaliin. Hioo niin että pinta ei enää kiillä ja maalaa esim tikkurilan otexilla. On tartuntapohjamaali (öljypohjainen) ja maalarin paras ystävä. On aika hintava maali mutta yhteen kirjahyllyyn ei varmaan paljoa mene.
Spraymaalin joutuu levittäämään useaan kertaan. Ohuita kerroksia jottei syntyisi valumia ja varautumaan että maalia on joka paikassa 2m säteellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2654650Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1333019Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442847Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k232230Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761781Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061644Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281511- 591400
- 951272
- 471159