Lounge Hel

Moi. Paljonko maksaa lounge käynti Vantaalla?
Ei ole mitään taso kortteja dinners ja visa vaan.
Millainen ruoka tarjoilu niistä löytyy.
6255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Lento AY 1714 on CHARTER, silloin ei kuule loungea tarvitse jos matkustaa seuramatkalla.
Toisekseen,jos sulla on se DINNERS-Kortti niin osta sillä se DINNER siellä lentoasemalla.

Äänestä

Ruokatarjoilua ei ole! Jotain pientä purtavaa löytyy.

Äänestä

Tämä on Finnairin palstalla joten oletan että puhut Finnairin loungeista? Itselläni kokemusta vain niistä Schengen-puolella olevista. Hinnat löytyivät tosiaan Finnairin sivuilta, 38-48 euroa per visiitti.

Itse olen päässyt noihin joko Priority Passin kanssa tai businessluokan lipulla; henkilökohtaisesti en maksaisi tuosta ilosta. Ruokatarjoilu on aika pienimuotoista; tarjolla on keittoa, sämpylöitä, hedelmiä ja muutamaa salaattia.

Aspire Lounge on pienempi ja ahtaampi kuin Finnair Lounge. Ikävä kyllä jälkimmäinen on remontissa ja kiinni syksyyn asti.

Ruokatarjoilun takia en noihin menisi, mutta kyllä ne matkustamisen mukavuutta lisäävät.

Äänestä

48 euron maksaminen on vähän komsiikomsaa, jos on paljon aikaa ennen koneen lähtöä ja haluaa nautiskella vaikka muutaman viinilasin ja jotain purtavaa, niin useamman kympin saa menemään Hki-Vantaalla todella nopeasti, eli siinä mielessä loungemaksu ei tule hurjan paljon kalliimmaksi. Loungessa on myös se hyvä puoli että saa olla suht rauhassa ja ladata kännykkää / ipadia, on mukavat tuolit jne.

Äänestä

Vitunko väliä sillä että saa olla rauhassa longessa jos lähdössä seuramatkalle charter lennolla.
Sellaisella matkalla ei olla rauhassa lennoilla ja hotellissa.
Mene perseeseen lataamaan sun saatanan aivot.

Äänestä

ÖÖÖÖÖ??????

Miten noilla charter matkoilla/lennoilla/hotellissa ei saa olla rauhassa,perusteluja?
Kävikö edes pienessä mielessä että joku voi ostaa vaan lennot.
Ja hoitaa hotellit itse,ei varmaan Kontulalle auennut,eihän??????

En koskaan käytä julkisia kun liikun Suomessa,koska Audi A5
penkit ovat todella hyvät,siis jos ymmärsi vaihtaa vakiot parempiin. ;)
Joten siinä mielessä valintani oli nolo,tämä lomalento siis.

Toisille tuo matka on tärkeämpi kuin määränpää,sekä miten sen hoitaa.
Ymmärrän kyllä näitä Skotteja joille vesi maksaa liikaa kentällä,saahan sitä
imuroida wc:ssä ilmaiseksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ay1714 kirjoitti:

Moi. Paljonko maksaa lounge käynti Vantaalla?
Ei ole mitään taso kortteja dinners ja visa vaan.
Millainen ruoka tarjoilu niistä löytyy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu