Eronnut mies, ota vastuu

lapsistasi ja ex vaimostasi, auta heitä taloudellisesti sekä kotitöissä ja lastenhoidossa. On kumma että perhe tehdään ja sitten lähdetään lätkimään, uskotaan mitä naikkoset lupaa ja lepertelee.
Hieman vastuuntuntoa ja rakkautta perhettä kohtaan, ei se ex vaimokaan mikään kone ole. Onhan se kiva olla vaan ja laiskotella, kun ex vaimo tekee kaiken. Sitten ei kuuta kun haukutaan lyttyym ja annetaan tyttöystävien manipuolida mies eroon kaikesta omasta.
10124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

su klo 13.38 lissu jatkaa keppanan voimin näppäimillä sammaltamista, nyt känni jo sitä luokkaa että lissu sai kuningas idean kokeilla yhtä uutta nimimerkkiä ;)

Äänestä
  • Pakkomielle lissustako iski?

    Äänestä

  • okei! kirjoitti:

    Pakkomielle lissustako iski?

    Juu joka palstalla tämä sama lyyli lissuttelee kaikki. Tänään!

    Äänestä

  • auringosta seonnu kirjoitti:

    Juu joka palstalla tämä sama lyyli lissuttelee kaikki. Tänään!

    Vain sinua, ei muita.

    Äänestä

Kappas, lissu on tänään vaari....

Äänestä
  • Lissu on tähän aikaan jo sammahtanut.
    Yön päälle heräilee ja tinaa loput keppanat yösydännä pahimpaan krapulaan ja taas aamulla klo 8.59 lähiösiwan ovenkahvassa hakemassa loivennusta=uutta nousukänniä.... ;)

    Äänestä

Ex-puolisollani on kyllä omakin mies, joka huolehtinee omalta osaltaan koti- ja talousasioistansa. Minä en ota siihen kantaa, minulle riittää, että huolehdin lapsestani.

Äänestä

Kuules vaari, miksi olet kasvattanut tyttärestäsi itsekkään ja omahyväisen pas-kan, ei sellaasen ihmisen kaa tuu kukaan mies toimeen.
Lapsistani huolehdin, mutta tyttärestäsi saat sinä huolehtia, kun olet siitä tuolaasen työn vieroksujan kasvattanut, yleensä jokainen aikuinen huolehtii itse itsestään omalla työllään.

Äänestä

Kyllä eronneen miehen pitää hoitaa ex perheen asoita, ei se äiti kaikkea kerkiä.
Onko oikein, että mies laiskottelee ja hoitelee vieraita penskoja, ja omat lapset saa olla miten vaan??

Omista ei mitäänväliä kunhan vierailla penskoilla on merkkivaatteet, hienot pyörät ja harrstukset, omat saa tyytyä kripparivaatteisiin.

Äänestä
  • En näe mitään syytä, miksi minun pitäisi hoitaa exän asioita. Tuskin hän edes suostuisi siihen, että alkaisin niitä hoitelemaan.

    Itse en ainakaan suostuisi siihen, että ex puutuu millään tavalla minun asioihini.

    Ainoa yhteinen asia meillä on lapsi, ja sen hoidosta sitten sovimme yhdessä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaari tässä moittii kirjoitti:

lapsistasi ja ex vaimostasi, auta heitä taloudellisesti sekä kotitöissä ja lastenhoidossa. On kumma että perhe tehdään ja sitten lähdetään lätkimään, uskotaan mitä naikkoset lupaa ja lepertelee.
Hieman vastuuntuntoa ja rakkautta perhettä kohtaan, ei se ex vaimokaan mikään kone ole. Onhan se kiva olla vaan ja laiskotella, kun ex vaimo tekee kaiken. Sitten ei kuuta kun haukutaan lyttyym ja annetaan tyttöystävien manipuolida mies eroon kaikesta omasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu