Te kysytte kysymyksiä ja minä vastaan hyvin suurella todennäköisyydellä ja lupaan, että tässä ketjussa aina jos sanon jotain, on se ainakin omien sen hetkisten tietojeni mukaan satarosenttinen totuus.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Äääääh... No minä laitan jotain, koska ei ole muutakaan tekemistä:
Miksi sinulta pitää kysellä?
Viimeisin lukemasi kirja?
Missä kaikki ihmiset ovat?
Miksi juuri siilit?
Mihin aiot suunnata peruskoulun jälkeen?
Jaksanko minä kirjoittaa jatkoa suolistotarinaani?
Jos olisit joku Kreikan/Egyptin/Skandinavian mytoogian jumala, kuka olisit?
Mitä Keskimaan "lajia" edustaisit? (Örkki, hobitti, kääpiö, halija, jne.)
Aiotko jatkaa omaa tarinaasi?
Mikä on mielestäsi elämän tarkoitus?
Yeps. En keksinyt nyt parempiakaan.
Miksi sinulta pitää kysellä? Koska minulla on ihan saatanan tylsää. Voin perustella vielä tylsyytenikin, jos joku haluaa.
Viimeisin lukemasi kirja? Viimeisin, jonka luin loppuun taisi olla Taru sormusten herrasta.
Missä kaikki ihmiset ovat? Samaa olen miettinyt minäkin
Miksi juuri siilit? Se on aika pitkä tarina. Luin Hikipedian artikkelin pakkomielteestä ja heitin illan aikana veljeni kanssa läppää ja sitten siitä tuli sellainen sisäpiirin juttu.
Mihin aiot suunnata peruskoulun jälkeen? En tiedä.
Jaksanko minä kirjoittaa jatkoa suolistotarinaani? Toivottavasti jaksat. Pelastaisit minut ainakin hetkeksi tylsyydeltä.
Jos olisit joku Kreikan/Egyptin/Skandinavian mytoogian jumala, kuka olisit? Ei kuule hajuakaan. Olen perehtynyt aiheeseen liian vähän.
Mitä Keskimaan "lajia" edustaisit? (Örkki, hobitti, kääpiö, halija, jne.) Tähänhän voisi vastata monella tavalla. Örkit taisivat olla ainoa rotu, jossa oli joukossa sadisteja. Hobitit rakastavat rauhaa ja syövät paljon. Kääpilt ovat muuten vaan kovaa jengiä. Haltia olisi kivaa olla, koska ne elävät ikuisesti jasekirjoitetaanhaltia. Entit rakastivat metsissä kulkemista ja olivat hieman uneliaan oloisia. Ihminen minä olen tässä maailmassa, mutta olisi kiehtovampaa olla joku erikoisempi rotu. Peikko en voisi olla. Lohikäärme olisi hienoa olla, mutta minä en ole niin ahne, että vaarantaisin henkeni pikkujuttujen takia. Balrogit olivat mielestäni hienoja otuksia, mutta ne olivat kaikki Morgothin palvelijoita, eivätkä koskaan edes harkinneet muita tapoja elää, joka ei kuulosta tapaiseltani. En ainakaan olisi sellainen jättihämähäkki ihan vaan koska minulla on lievä hämähäkkikammo.
Lopputulos: Olisi ihan vitun hienoa olla Valar.
Aiotko jatkaa omaa tarinaasi? Aion. Pitäisi keksiä, miten jatkaa. Olen kirjoittanut jatkoa jo hieman, mutta sitä on liian vähän julkaisuun.
Mikä on mielestäsi elämän tarkoitus? Jaa'a. Minua taas alkoi mietityttää, että mihin tulokseen Monthy Pythonit päätyivät. Perkele nyt alkaa mietityttää, onko minua kusetettu!