tutustuminen tuleviin appivanhempiin???

morsian 24

Minua häiritsee, kun kun tulevat appivanhempani eivät ole nähneet minua vielä. Kenen kuuluu ottaa ensin yhteyksiä?

Myös vanhempiani ihmetyttää, kun tulevat appivanhemmat m iehen puolelta ovat aikaansaamattomia, eivätkä ota yhteyttä. Vanhempani ovat huomattavasti vanhempia kuin tulevan mieheni vanhemmat. Kuka ottaa siis aluksi yhteyttä?

2

202

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tutustumatont

      Tulevien puolisoiden asia on esitellä kumppaninsa omille vanhemmilleen eli tässä tapauksessa sinun miehesi asia olisi järjestää teille tapaaminen. Itse olet varmaan jo esitellyt sulhasesi omille vanhemmillesi?

      Kun olet tavannut miehesi vanhemmat voitte vaikka pyytää kummankin vanhemmat syömään tai kahville niin tulette tutuiksi.

    • joku-

      Voihan sitä pyytää molempien vanhemmat yhtä aikaa omaan kotiin (jos asutte yhdessä, tai sitten sinun tai miehesi luokse) - esittäytymiset sujuu siten helposti ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      285
      967
    2. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      57
      769
    3. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      681
    4. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      59
      655
    5. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      36
      609
    6. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      52
      574
    7. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      33
      536
    8. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      41
      526
    9. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      48
      487
    10. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      40
      485
    Aihe