Turha se on Suomen TAANTUMATALOUDEN firmojen osakkeita ostella Helsingin PIKKUPÖRSSISTÄ, kun suuressa maailmassa on vähän eri kaliiberin firmoja, jotka PORSKUTTAVAT täyttä vauhtia eteenpäin.
Oletko SINÄ koskaan miettinyt, mistä löytyisi sellainen ASIANTUNTEVA taho, joka laittaisi SINUN puolestasi jonoon kannattavimmat osakkeet esim. USA:n ja Kanadan pörsseistä? No, MINÄ voin kertoa sinulle, että sellainen ON!
Paljastan SALAISUUDEN. Kyseessä on yhdysvaltalainen talousalan lehti The Street. Tässäpä näitä LAADUKKAITA osakkeita olisi, talouden eri sektorien mukaan jaoteltuna ja PAREMMUUSJÄRJESTYKSEEN asetettuina. Ole hyvä:
http://www.thestreet.com/stock-market-news/10579592/top-rated-stocks/top-rated-stocks.html?cm_ven_int=subnavresearch
Eikä TÄSSÄ vielä KAIKKI! Lisäksi saat myös sivuston, joka analysoi sinun puolestasi ILMAISEKSI teknisen analyysin pohjalta, kannattaako jotain osaketta OSTAA, MYYDÄ vai PITÄÄ!
Jenkkiosakkeet:
http://us.bannronn.com/stocks/sectors.php
Kanadan osakkeet:
http://ca.bannronn.com/
Ja hei! MUISTAHAN, että kaikkein EDULLISIMMAT osakekaupat sinä teet SAXO BANKIN kautta. Katso hintoja!:
http://fi.saxobank.com/prices/stocks/commissions
Etsitkö HYVIÄ osakkeita? Katso TÄTÄ!
2
437
Vastaukset
- Nosto.
...
- broker vs. broker
Miksi meuhkaat ja huudat kuin jokin fundmentalinen ainoan oikean totuuden kiihko-uskova?
Moni suomalainen yritys jo itsessään tajoaa toimintaprofiilillaan kansainvälisen hajautuksen, kuten vaikkapa nyt jälleen kerran nahkansa uudestaan luonut Nokia, joka saattaa yllättää tulevina vuosina useamman kuin yhden.
>> ... joka laittaisi SINUN puolestasi jonoon kannattavimmat osakkeet esim. USA:n ja Kanadan pörsseistä?
Väärin. Sijoittajan ei tulee milloinkaan laittaa omia aivojaan narikkaan vaan tehdä itse vastuulliset sijoitusratkaisunsa, joka edellyttää runsaasti ns. omia kotiläksyjä.
>> joka analysoi sinun puolestasi ILMAISEKSI teknisen analyysin pohjalta, kannattaako jotain osaketta OSTAA, MYYDÄ vai PITÄÄ!
Toisenkin kerran väärin. Edelleenkään sijoittajan ei tule ulkoistaa aivojaan.
Toisekseen tekninen anlyysi on parhaimmillaankin liki lottoamista ja sopii paremminkin treidauksen tueksi kuin fundamentaaleihin perustuvaan pitkäjänteisen sijoittamiseen, jossa sijoitetaan yritykseen ja sen potentiaaliin, ei hetkelliseen kurssivaihteluun.
>> kaikkein EDULLISIMMAT osakekaupat sinä teet SAXO BANKIN kautta.
Ei lainkaan niin simppeliä kuin nyt koetetaan esittää.
"Saxo Bank Broker Review-Must Read Pros and Cons" - May 24, 2013
- http://www.fxlingo.com/saxo-bank-broker-review.html
Brookerin vallinnassa pelkkä hinta ei ole riittävä kriteeri. Keskeisellä sijalla on omat käyttötarpeet, millä markkinoilla käy kauppaa, millä instrumenteilla, kaupankäyntialustan laatu ja sen tekninen luotettavuus, back officen saatavuus ja ammattitaito, ongelmatilanteiden selvityshalu ja kyky, käytetty kieli, sekä tietenkin raportit mm. veroilmoitusta varten jne.
Hinnastosta en saanut selvää onko säilytysmaksua ja jos, niin millainen.
Samoin jäi pikaisella luennalla osin epäselväksi millainen kaupankäyntialusta ja millä hinnalla on saatavilla ja onko kyseessä live-stream.
Myös alempana osakkeiden / salkun poissiirron kustannukset jossa hinta kerrotaan miniminä ja maksimina yksilöimättä mihin liukuma perustuu.
- http://en.wikipedia.org/wiki/Saxo_Bank
- http://fi.saxobank.com/prices/stocks/commissions
Arvopapereiden siirto pois Saxo Bankista
Osakkeiden siirto Saxo Bankin ulkopuolelle on maksullista. Hinnat näet alla:
Tanskalaiset osakkeet: 25 EUR per ISIN (max. 160 EUR)
Muut osakkeet: 50 EUR per ISIN (max. 160 EUR)
- http://fi.saxobank.com/prices/general/
Inaktiivisuus-maksu (Classic-tilit)
Maksua sovelletaan yksityisasiakkaiden Classic-tileihin joilla ei ole käyty kauppaa kuuden (6) peräkkäisen kuukauden aikana (180 vrk). Inaktiivisuus-maksu on 100 USD tai vastaava summa tilin perusvaluutassa.
- http://keskustelu.suomi24.fi/node/12346864
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos4306221Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http1183544Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?892408Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit251879Moraaliköyhä S-ryhmä
S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko1091165Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?921134- 631045
- 621028
Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te76930- 41924