Etsitkö HYVIÄ osakkeita? Katso TÄTÄ!

American dollar

Turha se on Suomen TAANTUMATALOUDEN firmojen osakkeita ostella Helsingin PIKKUPÖRSSISTÄ, kun suuressa maailmassa on vähän eri kaliiberin firmoja, jotka PORSKUTTAVAT täyttä vauhtia eteenpäin.

Oletko SINÄ koskaan miettinyt, mistä löytyisi sellainen ASIANTUNTEVA taho, joka laittaisi SINUN puolestasi jonoon kannattavimmat osakkeet esim. USA:n ja Kanadan pörsseistä? No, MINÄ voin kertoa sinulle, että sellainen ON!

Paljastan SALAISUUDEN. Kyseessä on yhdysvaltalainen talousalan lehti The Street. Tässäpä näitä LAADUKKAITA osakkeita olisi, talouden eri sektorien mukaan jaoteltuna ja PAREMMUUSJÄRJESTYKSEEN asetettuina. Ole hyvä:
http://www.thestreet.com/stock-market-news/10579592/top-rated-stocks/top-rated-stocks.html?cm_ven_int=subnavresearch

Eikä TÄSSÄ vielä KAIKKI! Lisäksi saat myös sivuston, joka analysoi sinun puolestasi ILMAISEKSI teknisen analyysin pohjalta, kannattaako jotain osaketta OSTAA, MYYDÄ vai PITÄÄ!

Jenkkiosakkeet:
http://us.bannronn.com/stocks/sectors.php

Kanadan osakkeet:
http://ca.bannronn.com/

Ja hei! MUISTAHAN, että kaikkein EDULLISIMMAT osakekaupat sinä teet SAXO BANKIN kautta. Katso hintoja!:
http://fi.saxobank.com/prices/stocks/commissions

2

435

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nosto.

      ...

    • broker vs. broker

      Miksi meuhkaat ja huudat kuin jokin fundmentalinen ainoan oikean totuuden kiihko-uskova?

      Moni suomalainen yritys jo itsessään tajoaa toimintaprofiilillaan kansainvälisen hajautuksen, kuten vaikkapa nyt jälleen kerran nahkansa uudestaan luonut Nokia, joka saattaa yllättää tulevina vuosina useamman kuin yhden.

      >> ... joka laittaisi SINUN puolestasi jonoon kannattavimmat osakkeet esim. USA:n ja Kanadan pörsseistä?

      Väärin. Sijoittajan ei tulee milloinkaan laittaa omia aivojaan narikkaan vaan tehdä itse vastuulliset sijoitusratkaisunsa, joka edellyttää runsaasti ns. omia kotiläksyjä.

      >> joka analysoi sinun puolestasi ILMAISEKSI teknisen analyysin pohjalta, kannattaako jotain osaketta OSTAA, MYYDÄ vai PITÄÄ!

      Toisenkin kerran väärin. Edelleenkään sijoittajan ei tule ulkoistaa aivojaan.

      Toisekseen tekninen anlyysi on parhaimmillaankin liki lottoamista ja sopii paremminkin treidauksen tueksi kuin fundamentaaleihin perustuvaan pitkäjänteisen sijoittamiseen, jossa sijoitetaan yritykseen ja sen potentiaaliin, ei hetkelliseen kurssivaihteluun.

      >> kaikkein EDULLISIMMAT osakekaupat sinä teet SAXO BANKIN kautta.

      Ei lainkaan niin simppeliä kuin nyt koetetaan esittää.

      "Saxo Bank Broker Review-Must Read Pros and Cons" - May 24, 2013

      - http://www.fxlingo.com/saxo-bank-broker-review.html

      Brookerin vallinnassa pelkkä hinta ei ole riittävä kriteeri. Keskeisellä sijalla on omat käyttötarpeet, millä markkinoilla käy kauppaa, millä instrumenteilla, kaupankäyntialustan laatu ja sen tekninen luotettavuus, back officen saatavuus ja ammattitaito, ongelmatilanteiden selvityshalu ja kyky, käytetty kieli, sekä tietenkin raportit mm. veroilmoitusta varten jne.

      Hinnastosta en saanut selvää onko säilytysmaksua ja jos, niin millainen.

      Samoin jäi pikaisella luennalla osin epäselväksi millainen kaupankäyntialusta ja millä hinnalla on saatavilla ja onko kyseessä live-stream.

      Myös alempana osakkeiden / salkun poissiirron kustannukset jossa hinta kerrotaan miniminä ja maksimina yksilöimättä mihin liukuma perustuu.

      - http://en.wikipedia.org/wiki/Saxo_Bank

      - http://fi.saxobank.com/prices/stocks/commissions

      Arvopapereiden siirto pois Saxo Bankista

      Osakkeiden siirto Saxo Bankin ulkopuolelle on maksullista. Hinnat näet alla:

      Tanskalaiset osakkeet: 25 EUR per ISIN (max. 160 EUR)

      Muut osakkeet: 50 EUR per ISIN (max. 160 EUR)

      - http://fi.saxobank.com/prices/general/

      Inaktiivisuus-maksu (Classic-tilit)

      Maksua sovelletaan yksityisasiakkaiden Classic-tileihin joilla ei ole käyty kauppaa kuuden (6) peräkkäisen kuukauden aikana (180 vrk). Inaktiivisuus-maksu on 100 USD tai vastaava summa tilin perusvaluutassa.

      - http://keskustelu.suomi24.fi/node/12346864

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      373
      7945
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      114
      5598
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      111
      4653
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      33
      4468
    5. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      183
      4451
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      52
      3967
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3863
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      77
      3737
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      37
      3657
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      85
      3481
    Aihe