kanaria

Moi.
Jos ostaa kanarianmatkalta vaikka videokameran, miten on tullauksen kanssa kotiinpäin tullessa?? Osaako joku kertoa hintatasosta eli onko kannattavaa ostaa sieltä??
1163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei kannata ainakaan hinnan takia sillä maksavat jopa enemmän kuin täällä. Ei saa ohjekirjaa suomeksi eikä aina myöskään takuut toimi Suomessa. Ei sitä mikään tulli kysele sillä ei ylity tuontirajat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sony-man kirjoitti:

Moi.
Jos ostaa kanarianmatkalta vaikka videokameran, miten on tullauksen kanssa kotiinpäin tullessa?? Osaako joku kertoa hintatasosta eli onko kannattavaa ostaa sieltä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu