Työvoimapula

Oliko se työvoimapula Suomessa alkamassa koska?
476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

nyt kerätään ja lajitellaan innolla reserviä

Äänestä

Pyramidi-huijjari HALMESMÄEN mukaan työvoimapulasta tulee todella raskas

http://www.kauppalehti.fi/etusivu/kesko radikaaleja muutoksia kayttotavarakauppaan/201407691047


”Meillä on voimakkaita kehityssuunnitelmia.”
Samaan hengenvetoon hän totesi, että osin tämä siirtymävaihe tulee olemaan raskas.

Äänestä

Se on jo ihan nurkan takana. Nyt kannattaa hakea töihin, huomenna ei enää paikkoja ole missään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuplaa puhallellen kirjoitti:

Oliko se työvoimapula Suomessa alkamassa koska?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu