Latasin tuon Steamista hypen innostamana ja voin sanoa etten ole koskaan pettynyt näin paljoa! Rasittava ääninäyttely, typerät minigamet, idioottimaisesti rajoitettu kamera, kliseinen tarina ja juoni, yliräikeä grafiikka, huonosti kirjoitetut keskustelut, toisin sanoen, KAIKKI on uudelleenkierrätettyä fantasiaklisettä alusta loppuun! Kaikki on nähty jo aiemmin! Ei MITÄÄN UUTTA!
Välttäkää.
Divinity Original Sin
10
309
Vastaukset
- en pettynyt
Aivan älyttömän hyvä rope pitkästä aikaa.
- By the way
Kameran rajoituksen saa pois, kun päivittää pelin. Huomattavasti parempi niin.
- joo00§100§10
Oikein hyvä peli!
Kaikki on tehty hyvin ja oikein ja aina saa ilahtua uudelleen että tätäkään ei ole pilattu millään hassunhauskalla säätämisellä.
taistelu systeemin vuoropohjaisuus on todella nautittavaa 91 syntyneelle joka ei ole uutta xcomia enempää kunnolla viettänyt moisten pelien kanssa aikaa.
jos jotain haluaa korjata niin taisteluun, taikoihin ja kikkailuun olisi voinut laittaa vielä lisää mielikuvitusta ja luovuutta.
tälläisenäänkin tarinankin skippaamalla kyseessä on mainio vuoropohjainen strategiapeli - 16+16
Aluks en tykännyt, mutta sitkeesti ku pelas aikansa niin kokoajan tykkäsin enemmän.
- fgjbn
Muuten hyvä mut helppo kuin mikä. Ainut haaste oli oppia pelaamaan pelin alkuvaiheessa, nyt Dark Forestiin ehtineenä en muista milloin olisin viimeksi edes kuollut...
- ggjyfghvcff
Onko vaikeustasona hard? Itse pelaan hardilla ja minulle ainakin on haastetta siinä. Tai sitten olen vaa huonompi pelaaja.
- jumissa
ggjyfghvcff kirjoitti:
Onko vaikeustasona hard? Itse pelaan hardilla ja minulle ainakin on haastetta siinä. Tai sitten olen vaa huonompi pelaaja.
Itse jäin jumiin jo easyllä siinä vaiheessa kun aloituskaupungin kaikki tehtävät tehtynä, ja pitäisi lähteä kaupungin ulkopuolelle pohjoiseen päin. Hahmot niin rääpälevaiheessa, että esim. maagi oppii fireballin vasta seuraavassa levelupissa (4. levelillä ilmeisesti) ja käyttää edelleenkin pelin aloituksen ruikkuloitsua.
Menee mihin suuntaan tahansa niin aina kuolee. Idässä on örkkilauma jolle ei ole mitään mahdollisuuksia pärjätä, lännessä on jotain lvl7 susia joille ei ole mitään mahdollisuutta pärjätä, ja pohjoisessa undeadeja ym. joille ei myöskään pärjää alkuunkaan. - jumissa
jumissa kirjoitti:
Itse jäin jumiin jo easyllä siinä vaiheessa kun aloituskaupungin kaikki tehtävät tehtynä, ja pitäisi lähteä kaupungin ulkopuolelle pohjoiseen päin. Hahmot niin rääpälevaiheessa, että esim. maagi oppii fireballin vasta seuraavassa levelupissa (4. levelillä ilmeisesti) ja käyttää edelleenkin pelin aloituksen ruikkuloitsua.
Menee mihin suuntaan tahansa niin aina kuolee. Idässä on örkkilauma jolle ei ole mitään mahdollisuuksia pärjätä, lännessä on jotain lvl7 susia joille ei ole mitään mahdollisuutta pärjätä, ja pohjoisessa undeadeja ym. joille ei myöskään pärjää alkuunkaan.Sen verran lueskelin jotain walkthrouta että on ainakin tehnyt kaikki mahdolliset tehtävät joita tässä vaiheessa pystyy tekemään ja kerännyt kaikki expat mitä pystyy. Silti hahmot niin matalalla tasolla että soturi ei pysty käyttämään mitään parempia haarniskoja ja aseita joita on löytynyt, ja maagi ei opi aloitusruikkua parempia loitsuja, jolloin kaupungin ulkopuolelle ei ole asiaa.
- hjgkx
jumissa kirjoitti:
Sen verran lueskelin jotain walkthrouta että on ainakin tehnyt kaikki mahdolliset tehtävät joita tässä vaiheessa pystyy tekemään ja kerännyt kaikki expat mitä pystyy. Silti hahmot niin matalalla tasolla että soturi ei pysty käyttämään mitään parempia haarniskoja ja aseita joita on löytynyt, ja maagi ei opi aloitusruikkua parempia loitsuja, jolloin kaupungin ulkopuolelle ei ole asiaa.
Olethan muistanut hautausmaalla kaivaa sen kuopan auki, mikä vie maan alle? Itse kanssa alussa kärsin samasta ongelmasta, mutta tuon tunnelin hiffattuani hahmojen kehittyminen rupesi tapahtumaan kuin itsestään.
- too much everything
Jaksoin Hunter's Edgeen asti ja sitten kiinnostus lopahti. Taistelu toistaa koko ajan itseään, liikaa avoimia tehtäviä eikä tietoa minne mennä seuraavaksi ja mitä tehdä, paketti yksinkertaisesti räjähtänyt käsiin. Hiberheim ja kaivokset ratkaisematta, olisiko ne tähän mennessä pitänyt jo ratkaista? Huijata en haluaisi netistä apua hakemalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 542518
- 622402
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p181899- 621702
- 521662
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41925Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit111847Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118797Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit36787- 40713