Sorsastus

Kertokaa viisaammat mitkä ovat ne "oikeat" supistukset haulikossa, että osaan ostaa alkavaan sorsajahtiin ne "oikeat" ?
3265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se jolla tulee tasaisin kuvio n. 30 metrin päästä pahviin. Ei ole yhtä ja oikeaa supistusta. Jollain käy joku ja toiselle ei. Kokeilemalla selviää.

Äänestä

Aina painotetaan yksinomaan aseen ominaisuuksia tai merkitystä osumiin/saaliiseen. Patruunan merkitys jää aina lähes huomiotta.
Patruuna osuus tehoon ja peittoon on uskomattoman suuri.
Sitten vielä: se patruuna joka sopii kaverin aseeseen ei välttämättä
ole paras patruuna sinun aseesi.
Kokeile useita patruunamerkkejä kun olet aseen hankkinut löytääksesi parhaan yhdistelmän juuri sinun käyttöösi.

Äänestä

Sorsastus on mielipuuhaani. Puoliautomaatilla kun pudottelee parveen saa repullisen saalista vaikkei kaikki löytyisikään

Äänestä

Kommentoi aloitusta


artturi2 kirjoitti:

Kertokaa viisaammat mitkä ovat ne "oikeat" supistukset haulikossa, että osaan ostaa alkavaan sorsajahtiin ne "oikeat" ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu